کد خبر: 10986

شورای عالی فضای مجازی موانع قدیمی را از راه توسعه خدمات چندرسانه‌ای بر می‌دارد

سینا: علیرضا شاهمیرزایی یکی از اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی درخصوص رفع موانع توسعه خدمات ارتباطی در کشور گفت: یکی از کارکردهای مختلف شورا که به دلیل ماهیت فراقوه‌ای از آن انتظار می‌رود، رفع مشکلات و موانع کهنه ناشی از نبود یک قانونگذار و متولی همگرا است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از گروه علمی تحلیلی طیف، وی افزود: یعنی نهادی که بتواند باتوجه به پیشرفت‌های فناوری، پویایی لازم را در رصد و تطبیق این فناوری‌ها و خدمات با فضای فرهنگی و اجتماعی کشور داشته باشد.
وی اظهار داشت: به عنوان نمونه ارائه خدمات دولت الکترونیک یا ارائه خدمات IPTV که مدتها است صحبت از ارائه آن می‌شود، به دلیل ناهماهنگی‌های میان دستگاه‌های مختلف متولی و یا ضعف در قوانین، به صورت تجاری ارائه نشده‌اند و مردم از دسترسی به این خدمات محروم هستند.
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه ساختار جایگاه حقوقی که برای شورای عالی فضای مجازی در نظر گرفته شده بهترین جایگاه ممکن بوده، اظهار داشت: از این به بعد وظیفه ما به عنوان اعضای شورا و سازمان‌های فعال در این حوزه است که از این ساختار استفاده کنیم و به مصوبات آن عمل کنیم.
عضو شورای عالی فضای مجازی در خصوص اولویت شورا برای سیاستگذاری و مجوز دهی خدمات چندرسانه ای در فضای مجازی اظهار داشت: ارائه خدمات چندرسانه‌ای بر بستر شبکه‌های ارتباطی یکی از اولویت‌های شورا است تا هر چه سریعتر عقب‌ماندگی‌های ما در این حوزه جبران شود، چرا که نه تنها کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری قابل توجهی در این حوزه‌ها کرده‌اند، بلکه ظرفیت‌های عظیمی در رونق بازار محتوای مجازی در شبکه‌های IPTV و مشابه آن نهفته است.
لازم به ذکر است در همایش ملی خدمات چند رسانه‌ای باند وسیع، از سیاست‌گزاری تا اجرا که در تاریخ ۸آبان ۹۱ با هدف کمک به سیاستگذاری فناوری ها و خدمات چندرسانه‌ای همچون IPTV، IP-Media و OTT با حضور متخصصان داخلی و خارجی برگزار می‌شود، دکتر شاهمیرزایی عضو حقیقی شورای عالی فضای به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.
علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت WWW.TEYF.IR مراجعه کردخ یا با شماره تلفن۲۹-۸۸۷۶۳۱۲۸ تماس بگیرند.نظرات غیرفعال است.