کد خبر: 14147

شوراهای موازی مکلف به تبعیت از شورای عالی فضای مجازی شدند

سینا: در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی در سال ۹۲ تاکید شد شورای عالی فضای مجازی عالی‌ترین مجموعه در جهت سیاست‌گذاری و مدیریت فضای مجازی کشور است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره محتوای جلسه روز شنبه که با حضور ریاست جمهور و اکثریت اعضا تشکیل شد، با تاکید بر اینکه قرار است جلسات شورا به صورت ماهانه برگزار شود به حضور اکثر اعضا در این جلسه اشاره کرد و گفت: اعضای شورا، فرمان مقام معظم رهبری در تشکیل این شورا را باعث ایجاد یکپارچگی در برنامه ها و فعالیت نهادهای این حوزه دانستند و بر پیشرفت و توسعه فضای مجازی کشور تاکید داشتند.
وی افزود: عمده‌ترین بحثی که در این جلسه داشتیم درباره اهمیت کار شورا و تاثیرات آن در فضای مجازی بود. در همین راستا وجود شوراهای موازی که از قبل وجود داشته و تداخل شرخ وظایف آنها با شورای عالی فضای مجازی مورد بحث اعضا قرار گرفت.
محمدحسن انتظاری، دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: به دستور رئیس جمهور برخی شوراهای موازی که فعالیت‌های‌شان با وظایف شورای عالی فضای مجازی تداخل داشته باشد نباید کار موازی کنند و این شورا، بنا به حکم مقام معظم رهبری عالی‌ترین شورا در زمینه تصمیم‌گیری در عرصه فضای مجازی کشور است که باید وظایف و تصمیم‌های آن در همه سطوح تسری پیدا کند و همچنین مقرر شد که شورای عالی فضای مجازی با مشارکت دولت هم‌پوشانی‌های شرح وظایف سایر شوراها با شورای عالی فضای مجازی را تا جلسه آینده بررسی کرده و نتیجه را جهت تصمیم‌گیری در مورد روند ادامه فعالیت شوراهای موازی و یا تجدید نظر درباره فعالیت آنها، به شورای عالی فضای مجازی ارائه کند.نظرات غیرفعال است.