کد خبر: 10530

شهرداری: رایتل ۱۸ سایت غیرمجاز نصب کرده است

سینا: شرکت ارتباط مشترک شهر به دنبال اعلام رایتل مبنی بر عدم همکاری شهرداری برای نصب آنتن‌های این اپراتور و به دنبال آن تاخیر در ارایه سرویس اعلام کرد: این شرکت از سال ۱۳۸۹ تمام تقاضاهای شرکت تامین تله‌کام را برابر ضوابط مصوب شورای اسلامی شهر و با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی  مورد بررسی قرار داده است و تاکنون تنها ۱۰ درصد از تقاضاهای شرکت رایتل در کمیسیون فنی شرکت رد شده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این شرکت افزوده است: این در حالیست که رایتل اقدام به نصب ۱۸ سایت غیرمجاز کرده است و به همین دلیل اخطارهای لازم را از شرکت ارتباط مشترک دریافت داشته است تا به سرعت جمع‌آوری سایت‌های مذکور را در دستور کار خود قرار دهد.
شرکت ارتباط مشترک شهر، نماینده تام‌الاختیار شهرداری تهران و مجری مصوبه ساماندهی آنتن‌ها، دکل‌ها و ایستگاه‌های ارتباط رادیویی شهر تهران از سوی نمایندگان مردم تهران در شورای اسلامی شهر تصویب و ابلاغ شده است.
این شرکت دراطلاعیه خود در پاسخ به رایتل اظهار داشت که وظیفه پاسداری از حقوق شهروندان تهرانی را در زمینه نظارت بر عملکرد اپراتورهای تلفن همراه و شرکت‌های خدمات اینترنتی در چهارچوب مصوبه مذکور بر عهده دارد و بی‌شک تحت تاثیر فشارهای اعمال شده ذره‌ای از تکالیف خود که همانا پاسداشت سلامت همشهریان، نگهداشت سیما و منظر شهری و جلوگیری از توسعه بی‌ضابطه و خارج از قانون است، کوتاه نخواهد آمد.
بی‌تردید رعایت قواعد و الزامات مصوب و تنظیم فرآیندهای کاری بر مبنای قانون همواره برای عده‌ای  سخت و دشوار خواهد آمد و ایشان سعی در فرار از آن را دارند و شهرداری به آنها توصیه کرده است به جای  فرافکنی ضعف‌های عملکردی خود به فکر توسعه قانونمند و در چهارچوب مقررات باشند و به جای پرداختن به موضوعات انحرافی و برخوردهای بی‌نتیجه رسانه‌ای به فکر حرکت قانونمدار و تنظیم فرایندهای کاری خود باشند.
این شرکت افزوده است: رد ۱۰ درصد از درخواست‌ها موضوعی طبیعی در اعمال قانون است که در برخورد با تقاضاهای سایر اپراتور ها  نیز رعایت می‌شود و ربطی به جدید و قدیم ندارد.  ما به این دوستان  پیشنهاد می‌کنیم به منظور تسریع در روند کاری خود، به سرعت قانون را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهد تا مجبور به متهم کردن دیگران نباشد.
در اینجا به تمام شهروندان تهران این اطمینان خاطر را می‌دهیم که به رغم تمام فشارهای رسانه‌ای و غیر رسانه‌ای موجود، در انجام رسالت خود گامی به عقب برنخواهیم داشت و حفظ حقوق شهروندان، پاسداری از سلامت محیط زندگی و زیبایی بصری شهر تهران اولویت همیشگی و پیمان ما با شهروندان خواهد بود.نظرات غیرفعال است.