کد خبر: 10539
پاسخ رایتل به شهرداری:

شهرداری به جای توجیه، موانع خدمت‌رسانی را رفع کند

سینا: مدیر کل برند و ارتباطات رایتل گفت: شهرداری تهران تاکنون تنها با ۳۷ درصد درخواست‌های اپراتور سوم برای کسب مجوز نصب دکل موافقت کرده و با مانع تراشی‌های خود اجازه ارائه خدمات بهتر به شهروندان تهرانی را نمی‌دهد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی اپراتور رایتل، شاهین آرپناهی با اشاره به عدم تعامل شرکت ارتباط مشترک شهر برای توسعه شبکه رایتل در پایتخت و اظهارات خلاف واقع در این ارتباط اظهار داشت: متاسفانه آمارهای نادرستی به مردم شهر تهران ارائه شده است و رایتل برای تنویر افکار عمومی و پاسخ به نیاز مردم تهران مجبور به شفاف سازی برخی مشکلات است.
وی با بیان اینکه از ابتدای راه‌اندازی رایتل در تهران تاکنون ۳۰۲ درخواست مجوز سایت به شهرداری ارائه دادیم که از این بین تنها ۱۱۳ مورد تایید شده است، افزود: به این ترتیب شهرداری تنها با ۳۷ درصد درخواست‌های رایتل موافقت کرده، در حالیکه اعلام می‌کند تنها ۱۰ درصد درخواست مجوزهای اپراتور سوم رد شده است.
مدیرکل برند و ارتباطات رایتل تصریح کرد: از ۳۰۲ درخواست مجوز سایت، ۲۹۰ مورد مربوط به قبل از اول مرداد ماه بوده و همکاران شهرداری تهران توجیهی مبنی بر نبود زمان کافی برای بررسی درخواست‌های ما ندارند.
وی با اشاره به بخش دیگری از اطلاعیه روز گذشته شهرداری تهران مبنی بر فعالیت غیرمجاز ۱۸ سایت رایتل در تهران تصریح کرد: از شهرداری تقاضا می‌کنیم حال که آمار اینچنینی درخصوص رایتل منتشر کرده‌اند، آماری از تعداد سایت‌های مجوزدار سایر اپراتورها در شهر تهران ارائه دهند تا مردم تهران بدانند که آیا حتی نیمی از حدود ۲۷۰۰ سایت موجود در تهران مجوز رسمی دارند، یا خیر؟
وی افزود: اگر بنا به جمع‌آوری سایت‌های غیرمجوزدار باشد، بیش از نیمی از سایت‌ها در تهران می‌بایست جمع‌آوری شوند و این در حالیست که تمام فشار مجوز در یک سال اخیر به روی اپراتور جدید وارد شده است.
آرپناهی با بیان اینکه رایتل تاکنون قانون قانونمندترین رفتار را بروز داده و به آن پایبند است، افزود: ما کمترین میزان درخواست مجوز سایت شخصی را داشته‌ایم و اغلب پیشنهادهای ما مربوط به مکان‌هایی بود که در آنها تجهیزات مخابراتی از پیش وجود داشته است.
وی فلسفه وجودی شرکت ارتباط مشترک شهر را ایجاد اشتراک در سایت‌های مورد نیاز اپراتورها خواند و اظهار داشت: این شرکت پاسخگو باشد که چرا با بسیاری از درخواست‌های رایتل در استفاده از سایت‌های مشترک مخالفت کرده و مجوزهای لازم را ارائه نمی‌دهد.
مدیرکل برند و ارتباطات رایتل تاکید کرد: لازم است مردم تهران در جریان این موضوع نیز باشند که از تاریخ ۳۰ آبان ماه سال گذشته، نمایندگان اپراتورها را در کمیسیون بررسی و تصویب درخواست مجوز شهرداری راه نمی‌دهند و پشت درهای بسته در مورد درخواست‌های ما تصمیم‌گیری می‌شود و سپس حتی در پاسخ به درخواست سایت‌های اشتراکی رایتل به دلایلی نظیر نزدیکی به بزرگراه یا تراکم درختان درخواست‌های ما را رد می‌کنند. خوشحال می‌شویم بدانیم که چرا در حالی که سایر اپراتورها می‌توانند در این فضاها اقدام به نصب تجهیزات کنند، برای رایتل منع وجود دارد.
آرپناهی تاکید کرد: به دلیل نوع تجهیزات مورد استفاده برای ارائه خدمات مطلوب در شهر تهران تنها استفاده از ۵۰۰ سایت می‌تواند رافع نیازهای اصلی رایتل باشد.
مدیرکل برند و ارتباطات رایتل تاکید کرد: شهرداری تهران عملا با رویه‌ای که در برخورد با رایتل در پیش گرفته است، مانع از ارائه خدمات نسل سوم به مردم شهر تهران شده است که بر اساس نظر سنجی‌ها علاقه زیادی به استفاده از این تکنولوژی دارند.
وی با بیان اینکه رایتل با تحت پوشش قرار دادن شهرهای سنندج، بوشهر، قزوین، شهرکرد و اصفهان شمار شهرهای تحت پوشش خود را به ۱۵ شهر رسانده است، افزود: این سرعت عمل با همکاری شهرداری های شهرهای ذکر شده فراهم شده و ما عملا نشان داده ایم که مشکلی در توسعه شبکه خود نداریم و در صورت همکاری و تعامل از سوی شهرداری ها به سرعت خدمات نوین خود را به مردم شریف کشور ارائه خواهیم داد. به عنوان مثال رایتل در شهر کرج به دلیل همکاری مطلوب شهرداری این شهر حتی پوشش دهی مناسبتری نسبت به سایر اپراتورها دارد.
مدیرکل برند و ارتباطات رایتل در پایان تاکید کرد: “فرافکنی ضعف عملکرد” جایی معنا دارد که در حالی که ماموریت ذاتی یک سازمان مشترک کردن سایت‌های مخابراتی است، این سازمان نتواند حتی با وجود گذشت ۸ ماه از ارائه مجوز قانونی به رایتل، اپراتور دیگر را برای استفاده مشترک از سایت‌ها مکلف کند.
آرپناهی تاکید کرد: همه موارد ذکر شده مستند به نامه‌های شرکت ارتباط مشترک شهر است و در صورت لزوم مستندات خود در موارد بیان شده خلاف واقع و فرافکنی‌ها در اختیار رسانه‌ها و شهردار محترم تهران قرار خواهیم داد.
وی افزود: باتوجه به شناختی که از نظرات شهردار محترم تهران در موضوع حقوق شهروندی وجود دارد، امیدواریم با ورود ایشان به موضوع و دستور عاجل ایشان امکان خدمت‌رسانی بهتر و مطلوب‌تر به شهروندان تهرانی هرچه زودتر فراهم شود.نظرات غیرفعال است.