کد خبر: 10153
معاون گسترش فناوري اطلاعات سازمان فناوري اطلاعات ايران خبر داد:

شناسایی و شناسنامه‌دار کردن شرکت‌های فعال امنیتی

سینا: معاون گسترش فناوری اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به راه‌اندازی نظام مدیریت امنیت اطلاعات در کشور گفت: دراین بخش مهمترین اقدام شناسایی و شناسنامه‌دار کردن شرکت‌های فعال در حوزه امنیت است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، اسماعیل رادکانی در همایش راهکارهای کلیدی برای مدیریت امنیت سایبری افزود: در این زمینه پنج شرکت پروانه فعالیت از سازمان فناوری اطلاعات ایران دریافت کرده‌اند و به زودی تعداد دیگری نیز این پروانه را دریافت خواهند کرد.
وی اظهار داشت: همه دستگاه‌های دولتی موظف هستند تنها از این شرکت‌ها خدمات دریافت کنند.
رادکانی با بیان این‌که تمامی وظایف حاکمیتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه امنیت به سازمان فناوری اطلاعات ایران واگذار شده است، یکی از این حوزه‌ها را راه‌اندازی نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات در کشور اعلام کرد و گفت: مهمترین اقدام سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه نظام امداد و پیشگیری در کشور ایجاد مرکز ماهر است و وزارت ارتباطات به عنوان یک نهاد پیشگام، اقدام به ایجاد گروه‌های CERT در برخی از دستگاه‌ها کرده است.
وی با اشاره به شناسایی ۲۶ شرکت که توانایی ایجاد مراکز CERT در کشور را دارند، از برنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران در ساماندهی شرکت‌های مرتبط با افتا خبرداد و گفت: یکی از این اقدامات ساماندهی شرکت‌های ارائه دهنده آنتی ویروس است که این کار باعث می‌شود مردم با خیال راحت از این محصولات استفاده کنند.