کد خبر: 10373

شرکت زیرساخت ۸ ساله شد

سینا: شرکت ارتباطات زیرساخت ایران هشتمین سال تاسیس خود را پشت سر گذاشت.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این شرکت حاکمیتی تنها دارنده انحصاری ارتباطات زیرساخت کشور است که در زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد.

اساسنامه شرکت ارتباطات زیرساخت با تائید نهایی شورای نگهبان در قالب چهار فصل در پاییز سال ۱۳۸۷ از سوی معاون اول وقت رئیس جمهور ابلاغ شد.

این شرکت در راستای واگذاری شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی، د، از شرکت مخابرات ایران منفک شد و به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منتقل شد.

طبق اساسنامه این شرکت، شبکه ارتباطات زیرساخت مجموعه سیستم‌های شبکه زیرساخت راه دور و بین‌الملل مخابرات کشور از جمله مراکز شبکه مایکروویو، شبکه اصلی فیبرنوری بین استانی و ایستگاه‌های زمینی ماهواره‌ای مخابراتی مرتبط با زیرساخت، مراکز سوئیچینگ راه دور بین استانی و بین‌الملل (مداری و بسته‌ای) است که تامین ظرفیت‌های انتقال و راه‌یابی ترافیک راه دور و بین‌الملل و پشتیبانی و مدیریت هر نوع ترافیک صوت، تصویر و داده مورد نیاز کشور (اپراتورها، متقاضیان دولتی و غیردولتی، اشخاص حقیقی و حقوقی و نظایر آن) در محدوده بین استانی را برعهده دارد.نظرات غیرفعال است.