کد خبر: 17212

شبکه CDN مخابرات همزمان با هفته دولت افتتاح می شود

سینا: همزمان با هفته دولت ، شبکه «CDN» شرکت مخابرات ایران که به منظور کاهش بار ترافیک شبکه ملی اطلاعات و بهبود کیفیت تحویل محتوا و خدمت به مشتریان، به طور رسمی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از شرکت مخابرات ایران، همزمان با هفته دولت ، شبکه «CDN» شرکت مخابرات ایران که به منظور کاهش بار ترافیک شبکه ملی اطلاعات و بهبود کیفیت تحویل محتوا و خدمت به مشتریان، به طور رسمی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شرکت مخابرات ایران، شبکه تحویل محتوا که به اختصار CDN نیز خوانده می‌شود؛ شبکه ای از سرورهایی است که در نقاط مختلف جغرافیایی توزیع و مستقر شده‌اند و با استفاده آن، کاربران می­توانند به فایلها و محتوای مورد نیاز ازجمله کلیپ های ویدئویی، بازی، فیلم ، انواع فایلهای قابل دانلود شدن، Http، VOD، online APP، online Game، APP Update از طریق نزدیک‌ترین سرور فیزیکی دسترسی پیدا کنند.

با اجرای این طرح کاربرانی که از سرویس اینترنتی شرکت مخابرات ایران استفاده می­کنند، می­توانند محتوای بارگزاری شده را از داخل شبکه همان استان یا حتی همان مرکز مخابراتی دریافت کنند.  1. مهدی

    با سلام. مدتی است که مخابرات نسبت به جیره‌بندی اینترنت ای.دی.اس.ای نامحدود در محل زندگی اینجانب، یکی از شهرستان‌های استان تهران، اقدام نموده است. در ساعت مشخصی از روز پهنای باند به کمتر از یک دهم کاهش پیدا می‌کند و این وضعیت تا ساعت مشخصی در روز بعد ادامه می‌یابد. خواهشمندیم به این موضوع رسیدگی شود و حد الامکان شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت دیا‌ل‌آپ کارتی مجددا برقرار شوند تا از طریق مودم‌های قدیمی بتوانیم دسترسی داشته باشیم.