کد خبر: 10786

شبکه فرانس۲۴ سرویس تلویزیون گوگل را راه‌اندازی کرد

سینا: شبکه خبری فرانس۲۴، سرویس تلویزیونی چندزبانه خود را در پلت‌فرم گوگل (Google TV) نیز راه‌اندازی کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از گروه علمی تحلیلی طیف، درحال حاضر، پلتفرم تلویزیون متصل گوگل از طریق جعبه مبدل (STB) سونی در فرانسه در دسترس کاربران است و شبکه خبری فرانس۲۴ که به سه زبان فرانسه، انگلیسی و عربی اخبار پخش می‌کند، محتوای خود را بر روی آن ارایه می‌دهد. کاربران می‌توانند هر سه کانال فرانس۲۴ را بر روی این پلتفرم تماشا کنند و همچنین به محتوای آن از طریق وب‌سایت France24.com دسترسی داشته باشند.
همچنین با این پلت‌فرم می‌توان به شبکه رادیویی عربی‌زبان MCD و شبکه رادیویی بین‌الملل RFI که البته هر دو متعلق به شرکت مادر فرانس ۲۴ (AEF) هستند دسترسی داشت.
فردریک بونارد، رییس بخش رسانه جدید فرانس ۲۴ در این زمینه اظهار داشت: “شرکت AEF همیشه در زمینه توسعه رسانه جدید پیشگام بوده است و خرسندیم که خدمات ما در پلت‌فرم تلویزیون گوگل عرضه می‌شود. این اقدام، یک گام بزرگ در جهت افزایش تأثیرگذاری ما بر جهان و جذب مخاطبان جدید است.”
شایان ذکر است که همایش “خدمات چندرسانه‌ای باندوسیع: از سیاست‌گذاری تا اجرا” با حضور سیاستگذاران عالی فضای مجازی به همت گروه علمی تحلیلی طیف در تاریخ ۸آبان ماه ۱۳۹۱ برگزار خواهد شد که به بررسی روندها یا موانع توسعه خدمات چندرسانه‌ای بر بستر شبکه‌های ارتباطی در فضای مجازی می‌پردازد.
علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.teyf.ir مراجعه نمایند یا با شماره ۸۸۵۱۳۸۱۰ تماس حاصل نمایند.نظرات غیرفعال است.