کد خبر: 12179

سیم‌کارت‌های مجازی این بار با نام تجاری لیان وارد بازار شدند

سینا: سیم‌کارت‌های لیان با ادعای عرضه سیم‌کارت‌های مجازی در بازار خرید و فروش می‌شوند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، عرضه‌کنندگان این سیم‌کارت‌ها مدعی هستند که سیم‌کارت مجازی با ترکیب پروتکل‌های جدید GSM و GPRS و الگوریتم پایین آوردن هزینه ابداعی خود این امکان را می‌دهد تا با این هزینه ناچیز بتوان به یکدیگر پیامک ارسال کرد که هزینه GPRS به ازای هر ۵۰۰ پیامک اس تنها ۵۰ تک تومان است و هیچ هزینه جانبی دیگری ندارد.
با استفاده از این سیم‌کارت‌ها امکان ارسال عکس، فیلم و کلیپ وجود دارد و عرضه‌کنندگان آن مدعی هستند هزینه ارسال آن تنها یک دهم هزینه پیام چندرسانه‌ای مخابرات است و به ازای هر عکسی که داخل برنامه گرفته و ارسال شود تنها ۱۵ تومان هزینه دارد.
متقاضیان پس از خرید سیم‌کارت از عاملین فروش شامل دفاتر خدمات ارتباطی، نمایندگی‌های موبایل و..) در بسته خریداری شده ۲ عدد کارت فعال‌سازی که روی آنها ۲ پین کد درج شده است را دریافت می‌کنند که هر کارت برای فعال‌سازی یک خط تلفن قابل استفاده است.
برای فعال شدن سیم‌کارت مجازی باید پین کد روی کارت‌ها را خراشیده و هر نفر به صورت جداگانه پین کد به مراه نام و نام خانوادگی خود را با گوشی خودش به شماره ۱۰۰۰۲۱۶۶۵۵۱۳۰۱ پیامک کند.
در بسته‌های خریداری شده سیم‌کارت‌های مجازی لیان، یک حلقه سی دی آموزشی به همراه سیم‌کارت به مشتری ارائه می‌شود که شامل فایل آموزشی است و مشتری به راحتی می‌تواند ضمن نصب، از نحوه فعالیت و ارسال‌های متعدد عکس، فیلم، پیامک و.. آگاهی یابد.نظرات غیرفعال است.