کد خبر: 4204
مروري بر تعرفه‌هاي اپراتورهاي تلفن‌همراه كشور

سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل ارزان‌ترین تعرفه خدمات سیم‌کارت‌های اعتباری ایران را دارند

سینا: سیم کارت های اعتباری ایرانسل در بین سیم کارتهای اعتباری همراه اول و تالیا پایین ترین تعرفه خدمات شامل مکالمه، پیام کوتاه، GPRS و اینترنت را دارا هستند و سیم کارت های دائمی این اپراتور هم به دلیل عدم وجود هزینه جابجایی و هزینه تماس بین شهری مقرون به صرفه ترین تعرفه را دارند.

مدیر روابط عمومی ایرانسل در پاسخ به خبرنگار آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، با اعلام این مطب گفت: در حال حاضر هزینه هر دقیقه مکالمه از سیم کارت های اعتباری ایرانسل به سایر مشترکین ایرانسل ۶۲۰ ریال و با مشترکین سایر خطوط ۸۵۲ ریال می‎باشد.

به گفته آرش کریم بیگی ارسال هر پیام کوتاه فارسی ۱۰۰ ریال و هر پیام کوتاه با کاراکترهای لاتین ۱۶۰ ریال برای مشترکین سیم کارت های اعتباری هزینه دارد. همچنین ارسال پیام چند رسانه ای (mms) تا سقف ۳۰۰ کیلوبایت به سایر مشترکان ایرانسل یا به نشانی پست الکترونیکی ۴۸۰ریال و ارسال و دریافت دیتا از طریق سرویس GPRS ایرانسل معادل ۷  ریال برای ساعات اوج مصرف و ۲ ریال برای ساعات کاهش مصرف به ازای هر کیلوبایت تبادل محاسبه میشود.

به گفته وی هر دقیقه مکالمه از سیم کارت های دائمی ایرانسل با دیگر مشترکین ایرانسل ۴۹۹ ریال و با سایر خطوط داخل کشور۶۲۵   ریال محاسبه می شود.

مدیر روباط عمومی ایرانسل تصریح کرد در سیم کارت های دائمی و اعتباری ایرانسل هزینه ای تحت عنوان هزینه جابجایی و هزینه تماس بین شهری وجود ندارد و تماس از سیم کارت های ایرانسل از هر نقطه کشور و با هر نقطه دیگر یک هزینه ثابت دارد و این موضوع باعث شده که علاوه بر سیم کارت های اعتباری ایرانسل که پایین ترین تعرفه خدمات در بین سیم کارت های اعتباری موجود در بازار را دارد، سیم کارت های دائمی ایرانسل نیز به مقرون به صرفه ترین سیم کارت دائمی کشور تبدیل شوند.

به گفته وی علاوه بر این مشترکین میتوانند با استفاده از طرح های تعرفه رنگی، سبدهای تخفیفی و بسته های افزایشی ایرانسل هزینه مکالمات خود را تا ۹۷ درصد کاهش دهند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) هزینه مکالمه با سیمکارتهای اعتباری همراه اول در زمان پیک ترافیک یعنی از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ شب در مکالمات شهری ۶۷۰ ریال، مکالمات بین شهری ۱۱۳۹ ریال و تماس با ایرانسل ۹۳۰ ریال خواهد بود. همچنین در ساعات غیرپیک یعنی ۲۱ شب تا ۸ صبح و جمعه ها و روزهای تعطیل این تعرفه ها به ترتیب ۵۳۶ ، ۸۰۴ و ۹۳۰ ریال محاسبه می شود.
ارسال پیام کوتاه به تمام نقاط کشور از سیمکارتهای اعتباری همراه اول دارای نرخ ثابت ۱۰۶ ریال برایSMS   فارسی و ۲۶۴ ریال برای SMS انگلیسی و به ازای هر صفحه ارسالی است.

در حال حاضر نرخ یک دقیقه مکالمه شهری با سیمکارت های دائمی همراه اول به تلفن همراه و ثابت و بالعکس از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ بعدازظهر ۱۰ پالس (یک دقیقه) معادل ۴۴۷/۵ ریال میباشد و این تعرفه از ساعت ۲۱ تا ۸ صبح نرخ یک دقیقه مکالمات شهری با سیمکارت های دائمی همراه اول معادل تعداد ۸ پالس و ۳۵۸ ریال است که این تعرفه در روزهای جمعه و تعطیل رسمی نیز به همین صورت محاسبه می شود.

در همین حال نرخ یک دقیقه مکالمه بین شهری سیمکارت های دائمی همراه اول به همراه  اول و تلفن ثابت از هر نقطه با سایر نقاط کشور از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ بعدازظهر۱۷پالس معادل ۷۶۰ ریال و از ساعت ۲۱ تا ۸ صبح و روزهای جمعه و تعطیل رسمی ۱۲ پالس معادل ۵۳۶ ریال محسوب می شود. تعرفه تماس با ایرانسل برای تلفن همراه دائمی ۶۲۵ ریال خواهد بود. بر همین اساس محل ثبت نامی مشترک به عنوان مبدأ مخابراتی مشترک منظور و اگر مشترک از مبدأ خارج شده و به شهر دیگری برود پس از هر بار تماس به ازای هر دقیقه مکالمه، مبلغی معادل دو پالس مکالمه تلفن همراه علاوه بر تعرفه های معمول برای وی به عنوان هزینه جابجایی محاسبه می شود.

همچنین بهای ارسال پیام کوتاه تلفن همراه با فونت فارسی از سیمکارت های دائمی همراه اول ۸۹ ریال و با فونت لاتین ۲۲۲ ریال است.

هزینه استفاده از سرویس GPRS همراه اول در سیم کارت های دائمی و اعتباری این اپراتور، در زمان اوج ترافیک یعنی از ساعت ۸ الی ۲۳ به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات ۸ ریال و در زمان غیر اوج ترافیک یعنی از ساعت ۲۳ الی ۸ روز بعد و همچنین روزهای تعطیل به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات ۲ ریال است. همچنین هزینه استفاده از هر بسته ۵۰ کیلوبایتی سرویس MMS معادل ۵۰ تومان و ارسال هر بسته ۱۰۰ کیلوبایتی معادل ۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده است که تا حجم های مذکور می توان متن، صدا و تصویر ارسال کرد.

در سیمکارت های اعتباری تالیا، هزینه مکالمه بر اساس منطقه ای که سیم کارت در آنجا ثبت شده، زمان تماس در شبانه روز، مدت زمان تماس و مقصد تماس محاسبه می شود. براین اساس نرخ مکالمه (بر حسب ثانیه) در داخل ایران در ساعتهای کم ترافیک کمتر از نرخ ساعتهای اوج مصرف است.

براین اساس نرخ هر دقیقه تماس داخلی با سیمکارت های تالیا از شنبه تا پنجشنبه در ساعات ۸صبح تا ۲۱ بعدازظهر داخلی ۶۷۰ ریال است. همچنین نرخ هر دقیقه تماس بین شهری با این سیمکارت ها و در ساعات یادشده ۱۱۳۹ریال خواهد بود. در ساعات کم مصرف و روزهای تعطیل نرخ هر دقیقه مکالمات داخلی با سیمکارت های تالیا ۵۳۶ ریال و مکالمات بین شهری معادل ۸۰۴ ریال محاسبه می شود.
ارسال پیام کوتاه از سیمکارت های تالیا ۱۶۰ ریال است. تالیا خدمات GPRS تابحال عرضه نکرده است.نظرات غیرفعال است.