کد خبر: 10194

سونی موبایل برنده چهار جایزه Red Dot برای طراحی محصول شد

سینا: ارتباطات همراه سونی (سونی موبایل) امروز از دریافت چهار جایزه و یک تجلیل در بخش طراحی محصول جوایز Red Dot 2012 خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سونی موبایل در ایران، هیات داوران متشکل از متخصصان بین‌المللی، محصولات شرکت‌کننده را بر اساس معیارهای کلیدی شامل درجه نوآوری، ارگونومی، دوام و ملاحظات زیست‌محیطی ارزیابی کردند و در نهایت مراسم اهدای جوایز روز دوم جولای در اِسِن آلمان برگزار شد.
جیانا کیمبری، مدیر طراحی محصول خلاق ارتباطات همراه سونی، گفت: “طراحی در قلب فلسفه توسعه محصول سونی موبایل جای دارد و این جوایز شاهدی بر کیفیت طراحی تلفن‌های هوشمند Xperia و لوازم جانبی هوشمند ما بوده و نشانگر تعهد ما به ارائه تجربه‌ای غنی از تلفن هوشمند بدون فدا کردن عملکرد یا طراحی است.”
برندگان جوایز
Xperia active، Xperia ion، هدست بی‌سیم و هوشمند pro و SmartDock برای Xperia ion در بخش طراحی محصول جوایز رد دات را دریافت کرده و Xperia ray نیز مورد تحسین قرار گرفت. تعداد جوایز دریافت شده نشانگر تعهد سونی به طراحی زیبا و سطح بالا در سبد محصولات خود است.
• Xperia active صفحه‌ نمایشی زیبا و ضد خش را که می‌تواند حتی انگشتان خیس را ردیابی کرده و در زیر نور شدید آفتاب خوانا باقی بماند، ارائه می‌نماید. قاب محکم آلومینیومی صفحه نمایش را احاطه کرده و محافظت می‌نماید. به تعبیر هیات داوران: “تمامی جزئیات به استحکام و کاربری فوق‌العاده رهنمون شده و در عین حال کیفیتی بالا را ارائه می‌نمایند.
• Xperia ion یک صفحه نمایش بزرگ که جلوی دستگاه را کاملا پوشانده است را به رخ می‌کشد. طراحی زیبا و در عین حال کارآی آن حس شناور بودن گوشی در دستان کاربر را القا می‌نماید. هیات داوران ” تمایز بین صفحه نمایش مشکی و آلومونیوم پشتی که شمایلی با کیفیت بالا و بهینه شده با مهارتی دقیق را خلق می‌نماید” را ستودند.
• SmartDock برای Xperia ion یک پروفایل زاویه‌دار ایجاد می‌کند که قابلیت نمایشی ارگونومیک را فراهم می‌آورد. طراحی زیرکانه و در عین حال با کیفیت بالای آن بسیاری از عملکردهای آنرا شامل اتصال به موشواره، صفحه کلید، تلویزیون با وضوح بالا و سایر تجهیزات، برجسته می‌سازد. SmartDock برای Xperia ion تحسین هیات داوران را به دلیل “تلفیقی یکپارچه با تلفن هوشمند” برانگیخت.
• طراحی ریزبینانه و ساده هدست استریوی بی‌سیم و هوشمند Pro طبیعتی ساده‌گرایانه داشته و برای طیف گسترده‌ای از مصرف‌کنندگان و در محیط‌های کاری متفاوت جذاب می‌باشد.
• شمایل پویا و باریک Xperia ray به خوبی در کف دست شما جا می‌گیرد. وجوه آلومینیومی این تلفن هوشمند مبتنی بر آندروید در عین اینکه حس دوام و کیفیت برتر را القا می‌کند، موجب برانگیخته شدن تجربه بساوشی خوشایندی می‌شود.
جایزه طراحی رد دات بزرگترین و برجسه‌ترین مسابقه طراحی است که همه ساله بیش از ۱۴۰۰۰ شرکت کننده از ۷۰ کشور جهان دارد.نظرات غیرفعال است.