کد خبر: 11362

سه برابر شدن تعداد گوشی‌های هوشمند مبتنی بر LTE در سال ۲۰۱۳

سینا: براساس آخرین تحقیقات موسسه Strategy Analytics تعداد گوشی‌های هوشمند مبتنی بر فناوری LTE با رشدی سه برابری در سال ۲۰۱۳ به ۲۷۵ میلیون عدد خواهد رسید که رکوردی برای تکنولوژی ۴G است.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت‌های اپل، سامسونگ و ال جی در این رشد جهشی نقشی پیشرو خواهند داشت.

در حال حاضر حدود ۹۰٫۹ میلیون گوشی هوشمند سازگار با فناوری LTE در جهان وجود دارد. از جمله کشورهایی که نقش عمده‌ای در رشد فناوری LTE در سال آینده خواهند داشت می‌توان به ایالات متحده آمریکا، انگلیس، ژاپن، چین و کره جنوبی اشاره کرد.

چندین اپراتور شامل Verizon Wireless، EE و NTT Docomo به شدت در حال گسترش شبکه های LTE خویش هستند.

به گفته تحلیلگر ارشد این موسسه، واضح است که سال ۲۰۱۳ سال نسل چهارم تلفن همراه خواهد بود. برای نخستین بار تعداد گوشی‌های هوشمند مبتنی بر فناوری LTE از مرز ۲۵۰ میلیون فراتر خواهد رفت و مدل‌های گوناگونِ این نوع گوشی‌ها، در کشورهای جهان توسط اپراتورها و فروشندگان مختلف عرضه خواهد شد.

در حال حاضر LTE به سرعت در حال تبدیل شدن به بازاری با رشد بالا است به نحوی که هیچ اپراتور و فروشنده‌ای نمی‌تواند از آن چشم پوشی کند.

حجم بازار گوشی‌های هوشمند مبتنی بر LTE در سال آینده سه برابر خواهد شد. این بازار آن قدر جذاب خواهد بود که شرکت‌هایی نظیر آمازون و موزیلا نیز به دنبال بخشی از آن باشند.نظرات غیرفعال است.