کد خبر: 8452
پیش بینی اینفورما از بازار اندروید

سهم ۵۳٫۳ درصدی اندروید از بازار گوشی‌های هوشمند تا سال ۲۰۱۶

سینا: موسسه تحقیقاتی اینفورما اعلام کرد که انتظار می‌رود سیستم عامل اندروید با سهم ۵۳٫۳ درصدی تا سال ۲۰۱۶ سیستم عامل مسلط بازار جهانی گوشی‌های هوشمند شود.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، با پایان یافتن سال ۲۰۱۱ پیش‌بینی می‌شود آندروید رهبری فروش ابزارهای همراه در سراسر دنیا را برعهده داشته باشد و از رقبای خود یعنی اپل و سیمبیان نیز پیشی بگیرد.

طبق اعلام وب‌سایت توسعه دهندگان اندروید، در نوامبر سال ۲۰۱۱، بیشترین پلتفرم آندرویدی استفاده شده متعلق به گوشی نان زنجبیلی نسخه ۲٫۳٫x با ۵۰٫۶ درصد سهم بازار ابزارهای اندرویدی بوده است.

پس از آن Froyo نسخه ۲٫۲ با ۳۵٫۳ درصد سهم بازار قرار داشته است. و در این میان Honey Comb نسخه ۳٫X.X تنها ۲٫۴ درصد سهم بازار را در اختیار داشته است.

درحال حاضر ۲۲ سازنده ابزارهای الکترونیکی از پلتفرم آندروید استفاده می‌کنند و در میانه سال ۲۰۱۱ نزدیک ۳۰۰ مدل ابزار به صورت جهانی عرضه شد.این اعداد یک رکورد شگفت‌انگیر است اگر به یاد بیاوریم که این میزان در سال ۲۰۰۸ تنها یک دستگاه و در سال ۲۰۰۹ نیز ۹ دستگاه بوده است.

در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۱ بیش از ۳۲۵ هزار برنامه کاربردی روی فروشگاه اندروید در دسترس قرار گرفت که این میزان در سال ۲۰۱۰ صد هزار برنامه کاربردی بوده است.نظرات غیرفعال است.