کد خبر: 7582

سند ارسالی رگولاتوری درباره تاثیرات نانو ساختارها بر انتشار امواج رادیویی در ITU تصویب شد

سینا: رئیس گروه مطالعات رادیویی رگولاتوری اعلام کرد: سند ارسالی دولت جمهوری اسلامی ایران درباره طرح دستور کار مطالعاتی ویژه در گروه مطالعاتی سه اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU-SG3) تصویب شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، عظیم فرد گفت: با توجه به جایگاه ویژه ایران در حوزه فناوری نانو این دستور کار در زمینه ” اثرات مواد نانویی بر روی انتشار امواج رادیویی” در گروه مطالعات رادیویی رگولاتوری تدوین و در اجلاس بین‌المللی دوره‌ای گروه مطالعاتی سه (ITU-SG3) در ITU مطرح شد که با استقبال سایر دولت‌ها به تصویب رسید.
غلامرضا هاشمی نوری نماینده اعزامی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به اجلاس بین‌المللی دوره‌ای گروه مطالعاتی سه (ITU-SG3) با اشاره به اینکه این سند حاصل ۱۰ ماه فعالیت گروه مطالعاتی سه (SG3) در ایران بوده است، اظهار کرد: باتوجه به افزایش تولیدات صنعتی محصولات نانو و رفتاری الکترومغناطیسی خاص نانو ساختارها و اهمیت تاثیر آنها بر ارتباطات رادیویی، سند ارسالی ایران در زمینه تاثیرات نانو ساختارها بر انتشار امواج رادیویی با اقبال جهانی روبرو شد.
این عضو گروه مطالعات رادیویی در رگولاتوری افزود: باتوجه به ابعاد گسترده نانو ساختارها، سند ایران در قالب طرح ویژه مطالعاتی در ITU مطرح و تصویب شد و مقرر شد این موضوع در یک دوره چهار ساله در سطح بین‌المللی مورد بررسی و مطالعه تکمیلی قرار گرفته و نتایج آن به صورت گزارش یا توصیه‌نامه ITU به کشورهای عضو این اتحادیه ابلاغ شود.
هاشمی نوری گفت: علاقه‌مندان به منظور دسترسی به سند ایران در زمینه اثرات “مواد نانویی روی انتشار امواج رادیویی”می‌توانند به آدرس‌های اینترنتیwww.itu.int/md/R07-SG03-C-0066/en و www.itu.int/md/R07-SG03-C-0105/en مراجعه کنند.نظرات غیرفعال است.