کد خبر: 10483

سمپوزیوم بین‌المللی IST2012 از ۱۶ تا ۱۸ آبان ماه برگزار می‌شود

سینا: احمد خادم‌زاده دبیر سمپوزیوم بین‌المللی IST2012 گفت:  ششمین سمپوزیوم IST2012  از ۱۶ تا ۱۸ آبان ماه و کارگاه‌های آموزشی آن ۱۴ و ۱۵ آبان ماه برگزار خواهد شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی افزود: این همایش با هدف هم‌اندیشی در حوزه‌های کامپیوتر و مخابرات و در راستای گسترش و ارتقای دانش فنی برگزار می‌شود و طی آن آخرین پیشرفت‌ها و یافته‌های علمی و پژوهشی، آینده تکنولوژی‌های مرتبط و همچنین مفاهیم و تئوری‌های جدید توسط صاحبنظران و صاحبان تکنولوژی ملی و بین‌المللی در این حوزه‌ها و در قالب مقالات علمی و کارگاه‌های آموزشی سخنرانی‌های کلیدی و میزگردها ارائه خواهد شد.
به گفته وی، تاکنون ۵۷۰ مقاله به دبیرخانه سمپوزیوم ارسال شده که ۳۱ مورد از خارج از کشور ارسال شده است و نتایج داوری و تعداد مقالات پذیرفته شده دوم مهر ماه ۹۱ اعلام خواهد شد و هر مقاله حداقل توسط سه داور که توسط کمیته علمی کنفرانس تعیین شده داوری می‌شود.
خادم‌زاده اظهار داشت: شرکت‌کنندگانی از کشورهای آمریکا، انگلستان، ایتالیا، کانادا، آلمان، هلند، فنلاند، هند، چین و مالزی در این سمپوزیوم حضور خواهند داشت و تاکنون ۷ مورد سخنران کلیدی این کنفرانس از کشورهای آمریکا، ژاپن، چین و مالزی قطعی شده است.
وی درباره کارگاه‌های جانبی این همایش تصریح کرد: درحال حاضر ۳۷ پیشنهاد برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی از داخل و خارج کشور در دست بررسی است. همچنین مذاکره با شرکت‌های خارجی مانند اریکسون، هووای، ZTE، ریلاینس و … و شرکت‌ها و سازمان‌های داخلی نظیر تنظیم مقررات، زیرساخت و … جهت برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حال انجام است.
دبیر این سمپوزیوم گفت: موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات این سمپوزیوم را با همیاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، انجمن مهندسی برق و الکترونیک ایران (IAEEE) و بخش ایران IEEE برگزار خواهد کرد.نظرات غیرفعال است.