کد خبر: 13656
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:

سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی در عرصه ICT

سینا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی در حوزه ICT خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، محمود واعظی، در مراسم اغاز به کار نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ گفت: واعظی گفت: از این مبلغ ۲۵ درصد را وزارت ارتباطات باید سرمایه‌گذاری کند که در زیرساخت سرمایه‌گذاری خواهد شد و ۷۵ درصد باقیمانده را باید بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کند.
وی افزود: در وزارت ارتباطات به هیچ وجه به دنبال تصدی‌گری نیستیم بلکه معتقدیم باید وزارت ارتباطات، زیرساخت را محیا کند و بخش خصوصی خدمات ارائه دهد.
واعظی اظهار داشت: طبق سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور، قرار است ایران در سال ۱۴۰۴ کشوری توسعه یافته با جایگاه اول علمی و اقتصادی در منطقه بود اما اکنون حدود ۹ سال از آغاز سند چشم‌انداز می‌گذرد و هنوز از سند بسیار عقب هستیم اما امیدوارم که بتوانیم با هم این عقب‌افتادگی را جبران کنیم.
وی افزود: یکی از مشکلات کشور بیکاری‌ است که حوزه ICT می‌تواند در اشتغال‌زایی و رفع مشکل بیکاری کشور کمک بسیاری باشد و وهدف دولت پس از مهار تورم ایجاد اشتغال است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در خصوص حضور در شبکه‌های اجتماعی گفت: شبکه‌های اجتماعی ویژگی‌های مثبت و ضعف دارند و در کنار نقاط مثبت باید آموزه‌هایی در ایرانی‌ها پرورش داده شود تا از آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی صدمه نبینند.
وی افزود: یک راه حل این است که در داخل کشور شبکه‌های اجتماعی سالم داشته باشیم که از هفته آینده خودم حضورم را در شبکه‌های اجتماعی داخلی آغاز خواهم کرد تا دیگران نیز در شبکه‌های اجتماعی داخلی فعال شوند.نظرات غیرفعال است.