کد خبر: 874

سرعت اینترنت خود را بسنجید

سینا: کاربران اینترنت کشور می توانند با امکانی که شرکت فناوری اطلاعات ایران فراهم کرده، سرعت اینترنت خود را بسنجند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، با این امکان کاربران می توانند میزان دقیق سرعت اینترنت خود را با میزان سرعتی که در قرارداد با شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنتی آمده مقایسه کرده و به درستی و یا نادرستی پهنای باند دریافتی خود پی ببرند.
بنابر این گزارش، شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنتی موظفند طبق قراردادی که با کاربران خود دارند، به تامین پهنای باند ذکر شده در قرارداد خود اقدام کنند و چنانچه کاربری با دریافت سرعتی کمتر از آنچه که در قرارداد وی آمده است، مواجه شود می تواند به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شکایت کند.
شرکت فناوری اطلاعات ایران علاوه بر فراهم کردن تست سرعت اینترنت که هم اکنون بر روی سایت این شرکت به نشانی www.itc.ir قرار دارد، به زودی از امکان تست ظرفیت، تست مسیریابی، تست IPTV، تست ویدئو و تست VoIP نیز برخوردار خواهند شد. 1. علی جلالی جلال آبادی

  من سرعت ۵۱۲ kbدارم اما پهنای باندی که در شب به من اراعه میشه ۱۰ kb سرعته

 2. سعید

  سلام دوستان ما که سرعت اینترنت مخابراتمون مثل دوست قبلی ۵۱۲ است بهترین kb/s که میده ۱۸kb ! است این سرعت مربوت به ۵۱۲ مخابراته از من میشنوید از مخابرات نگیرید که به اسم ۵۱۲ به شما همون ۱۲۸ میدن !!!
  راستی این چند تا شرکت که معرفی میکنم حرف ندارند پارس انلاین بهترین سرعت رو داره – شاتل و پیشگامان و … اینها هم بد نیست شاید باورتون نشه ولی من قبلا مال پیشگامان داشتم ۵۱۲ سرعت دانلودم ۱۳۰K/s بود و خیلی وقت پیش ها مال پارس انلاین هم داشتم با سرعت ۲۳۰kb.s فقط مال ۵۱۲  !!! از ما گفتن از مخابرات نگیرید !!!!
  سرعتش خیلی داغونه !

 3. میلاد

  من اینترنت ۲۶۵ دارم ولی نمی فهمم چه قدر می تونم دانلود کنم

 4. sadegh

  سلام : ایا نرم افزاری که سرعت اینترنت را بسنجد وجود دارد که روی کامپیوتر نصب کنیم . منظورم این است که از سایتها برای سنجش سرعت از سایت ها استفاده نکنیم بلکه نرم افزار را نصب کنیم

 5. reza

  من اینترنت با سرعت ۲۵۶ دارم . اما نمی دانم صحیح است یاغلط

 6. وحید

  برای دونستن سرعت دانلود اینترنت سرعت پهنای باندرو تقسیم بر ۸ میکنیم
  مثلا برای پهنای باند ۵۱۲ ::::                     ۵۱۲/۸=۶۴ 
  یعنی سرعت دانلود باید ۶۴ کیلوبایت در ثانیه باشد که نمیباشد

 7. علی

  سلام من ۲۵۶ مخابراتی دارم یک برنامه دانلود  نصب کردم که سرعت دانلودم رو کامل مشخص میکنه بدون ف ی ل تر شکن حدود۲۴ تا ۳۰ هست با فی ل ت ر شکن ۲۰ تا ۲۵ هست  دوستان  ترانسفر همون سرعت دانلود هست؟

 8. احسان

  دوستان اینتر نت من ۲۵۶ از مخابرات استان هست . تو تستی که تو سایت speedtest.net داشتم این ارقام زد
  ping – ۴۸ms
  download speed – ۰٫۲۷
  upload speed – ۰٫۲۷
  لطفا بگید سرعت من چطوره ؟