کد خبر: 609

سامسونگ نخستین مودم LTE ویژه گوشی های تلفن همراه را ساخت

samsungسینا: سامسونگ از ساخت نخستین مودم LTE ویژه گوشی های تلفن همراه که از آخرین استاندارهای نسل سوم بهره می برد، خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این مودم ارتفا یافته استاندارد قبلی است که پیش از این در دسامبر سال ۲۰۰۸ معرفی شده بود.
این مودم که Kalmia نامگذاری شده است، سرعت دانلود ۱۰۰ مگابایت و آپلود ۵۰ مگابایت را در باند فرکانسی ۲۰ مگاهرتز پشتیبانی می کند.
سامسونگ همچنین از توسعه مودم نسل سوم تلفن همراه مبتنی بر استاندارد ۷ بر روی پلتفرم HSPA خبر داد که آن را Broom نام نهاده و امکان دانلود ۲۸ مگابایتی و آپلود ۱۱٫۵ مگابایتی را برای کاربران فراهم می کند.
به دلیل اینکه LTE و دیگر مدل های نسل HSPA از پلتفرم یکسانی پیروی می کنند، مودم جدید LTE با آخرین استانداردها سازگار است.
جان کیونگ شین –مدیر بخش ارتباطات سیار سامسونگ الکترونیک- در این باره گفت: اخیرا سامسونگ در توسعه ابزارهای نسل LTE که در سال ۲۰۱۰ راه اندازی خواهد شد، مشارکت می کند.
وی افزود: سامسونگ قصد دارد تا زمان عرضه تجاری LTE محصولات مختلفی مبتنی بر این فناوری با امکانات متنوعی عرضه کند که کارت های حافظه، گوشی و MID از جمله آنها خواهند بود.نظرات غیرفعال است.