کد خبر: 12109

سامسونگ مگاگلکسی را معرفی می‌کند

سینا: شرکت الکترونیکی سامسونگ با توسعه محصولات تبلت خود مگاگلکسی را در دو مدل ۶٫۳ و ۵٫۸ اینچ روانه بازار کرده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این وسیله دارای سیستم عامل اندروید و ترکیبی از تلفن‌های هوشمند با خصوصیت‌های تبلت است.
این محصول دارای قابلیت تقسیم تصویر (اسپلیت اسکرین) و اجرای همزمان ویدیو و برنامه‌های کاربردی دیگر است.
به گفته سامسونگ این محصول از ماه می، ابتدا وارد بازار اروپا در ادامه روسیه و به تدریج وارد بازار نمامی کشورهای سراسر جهان می‌شود.
اولین محصول که ضخامت ۴٫۲ اینچی دارد مجهز به پردازشگر دوهسته‌ای با حافظه داخلی ۱۶/۸ است که البته این حافظه را می توان با اس‌دی کارت میکرو ۶۴ گیگابایتی و رم ۱٫۵ گیگی ارتقا داد.
دوربین پشتی این دستگاه ۸مگا پیکسل و دوربین جلوی آن ۱٫۹مگاپیکسل است و همچنین دستگاه مجهز به وای‌فای است.
مگاگلکسی دوم که ۶٫۳ اینچ دارد باتری بزرگ‌تری دارد و همچنین پردازشگر آن هم سریع‌تر عمل می‌کند و البته LTE را هم پشتیبانی می‌کند. این در حالی است که مدل مگاگلکسی ۵٫۸ اینچی HSPA را تا ۲۱مگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند.
بنا بر گفته سامسونگ مدل ۶٫۳ اینچی این محصول از ماه ژوئن در هلند با قیمت پیشنهادی ۵۹۹ یورو با محاسبه مالیات بر ارزش افزوده وارد بازار می‌شود.
در این دستگاه این قابلیت وجود دارد که تا ۸ کاربر می‌توانند همزمان محتوای خاصی را با شبکه وای‌فای بین خود به اشتراک بگذارند.
برای اینکه سامسونگ قابیت ویدیوی خود را افزایش دهد این امکان به وجود آمده تا دستگاه به تلویزیون، تبلت، کامپیوتر یا نمایشگر خانگی وصل شود و ابزار WhatchON موجود در دستگاه آن را به کنترل از راه دور آن وسایل تبدیل می‌کند.نظرات غیرفعال است.