کد خبر: 11533

سامسونگ تراشه ۸ هسته‌ای Octa Exynos 5 را معرفی کرد

سینا: شرکت کره‌ای سامسونگ در نمایشگاه محصولات الکترونیکی ۲۰۱۳ پردازنده ۸ هسته‌ای Octa Exynos 5 خود را معرفی کرد که احتمالا این پردازنده در گوشی هوشمند جدید گلکسی S4 این شرکت به کار خواهد رفت.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، به گفته سامسونگ تراشه Octa Exynos 5 که برای استفاده در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها طراحی شده است، بسیار سریع تر از پردازنده‌های پیشین این شرکت مانند Exynos 4 است و مصرف انرژی بسیار پایین‌تری خواهد داشت.
مصرف کم انرژی Octa Exynos 5 به این دلیل است که این تراشه به ۲ پردازنده چهار هسته‌ای تقسیم شده است که هردو از فناوری پردازنده Big.little جدید ARM بهره می‌برند و به صورت مشترک از تراشه Cortex A7 ARM همراه با یک تراشه چندهسته‌ای Cortex A15 استفاده می‌کنند.
سامسونگ این تراشه را بسیار سریع‌تر از تراشه دو هسته‌ای Exynos 5 که در گوشی نکسوس ۱۰ گوگل مورد استفاده قرار گرفته و این گوشی را به سریع‌ترین گوشی آندرویدی موجود در بازار تبدیل کرده، اعلام کرده است.
سامسونگ مدعی است تراشه جدید سطح جدیدی از پردازش را برای دستگاه‌های همراه به دنبال خواهد داشت.
همچنین سامسونگ مدعی است که پردازنده ۸ هسته‌ای جدید این شرکت مصرف انرژی را نسبت به تراشه‌های Exynos پیشین این شرکت تا ۷۰ درصد کاهش خواهد داد.
هنوز زمان آغاز فروش این تراشه اعلام نشده است اما احتمالا در ساخت نسل جدید گوشی‌های هوشمند گلکسی سامسونگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.نظرات غیرفعال است.