کد خبر: 4449

سامانه میزان ۲ با حضور وزیران بازرگانى و ارتباطات افتتاح شد

سینا: سامانه میزان ۲ در مراسمی با حضور وزیران بازرگانی و ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، سامانه میزان ۲ یکی از برنامه‌های دولت در زمینه دستیابی به دولت الکترونیک است که با افتتاح آن همه دستگاه‌های دولتی موظف خواهند شد، خرید‌های خود را از مرحله درخواست خرید تا پرداخت وجه به صورت مکانیزه از طریق سامانه تدارک الکترونیکی اجرا کنند.
در این مراسم قرار است در سامانه میزان ۲‌، از نخستین تامین‌کننده کالا ثبت‌نام شود و نخستین خرید الکترونیکی دولت را وزیر بازرگانی اجرا می کند.
ارتقای بهره‌وری سازمان‌ها، توسعه تجارت الکترونیکی، توسعه کدینگ‌، استانداردهای ملی و بین‌المللی، کاهش رانت و ایجاد فرصت‌های تجاری برابربرای تولیدکنندگان از جمله اهداف این سامانه است.
همچنین یکی دیگر از هدف‌های راه‌اندازی این سامانه، ایجاد سیستم تدارکات الکترونیکی غیر‌متمرکز اما یکپارچه در سطح تمام سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی است.
یادآور می شود، طرح میزان شامل سه مرحله است که مرحله اول شامل خریدهای جزئی و متوسط کالاست و از آبان تا شهریورماه سال ۹۰ اجرایی و ۲۵ کالا را شامل می شود که به تدریج گسترش خواهد یافت.
مرحله دوم و سوم هم خریدهای عمده و خدمات را در بر می گیرد و از مهرماه سال ۹۰ تا شهریورماه سال ۹۱ اجرایی خواهد شد.
با اجرای طرح میزان، تامین کنندگان قادر خواهند بود، کالاهای خود را در شرایط یکسان به خریداران دولتی ارائه کنند.نظرات غیرفعال است.