کد خبر: 3549

سامانه بانکداری همراه پست بانک راه‌اندازی شد

سینا: سامانه مرکز ارتباط با مشتریان، تلفن بانک و سامانه بانکداری همراه پست بانک راه‌اندازی شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این سامانه صبح امروز با حضور رضا تقی‌پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- و تعدادی از مدیران مجموعه وزارت ارتباطات به بهره‌برداری رسید.
سامانه تلفن بانک با شماره ۰۹۶۰۴ یکی از این خدمات محسوب می‌شود که کاربران می‌توانند بدون نیاز به پیش شماره و بدون هزینه برای مشتری در سراسر کشور، با آن تماس گرفته و نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کنند.
موبایل بانک بر پایه GPRS و SMS نیز از دیگر خدمات ارایه شده در حوزه بانکداری الکترونیکی محسوب می‌شود که مخاطبان تمامی بانک‌ها می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی https://mobile.Postbank.ir نسبت به پرداخت قبوض و یا خرید شارژ همراه اول اقدام کنند.
رضا تقی‌پور –وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در مراسم افتتاح سامانه بانکداری همراه پست بانک گفت: به طور متوسط، روزانه ۱۲ میلیون تراکنش در شبکه بانکداری الکترونیکی پست بانک ایران انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: این خدمات موجب شده تا ترددهای زائد به میزان قابل توجهی در سطح شهرها و خصوصا روستاها کاهش پیدا کند.
تقی‌پور هدف از اجرای این پروژه‌ها را کاهش مراجعات حضوری دانست و افزود: به کمک ارایه خدمات الکترونیکی، بهره‌وری در بخش‌های مختلف افزایش خواهد یافت و صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در حوزه‌های متفاوت نظیر انرژی و زمان محقق می‌شود.
وی با بیان این مطلب که ظرفیت‌های ایجاد شده برای ارایه خدمت به متقاضیان مناسب است، گفت: برای توسعه دامنه خدمات قابل ارایه می‌بایست ظرفیت‌ها نیز افزایش پیدا کند که این موضوع در برنامه سال‌های آتی پست بانک مد نظر قرار گرفته است.
تقی‌پور خاطرنشان کرد: پست بانک، تنها بانکی است که با یک شبکه گسترده، خدمات مورد نیاز روستائیان را به آنها ارایه می‌کند.
وی با اشاره به راه‌اندازی حدود ۱۰ هزار دفتر ICT روستایی گفت: از نظر حجمی، بخش زیادی از تراکنش‌های روزانه در بخش بانکداری الکترونیکی در مجموعه پست بانک، در روستاها محقق می‌شود.نظرات غیرفعال است.