کد خبر: 8841
یک عضو شورای عالی فضای مجازی خبر داد:

ساماندهی فناوری اطلاعات و ارتباطات ظرف ۵ سال

سینا: یک عضو شورای عالی فضای مجازی از ساماندهی کامل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ظرف ۵ سال آینده خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، حمید شهریاری در نشست خبری با اشاره به اینکه اینترنت فرصت‌های بسیاری همچون رشد اقتصادی کشور و اشتغال‌زایی را به همراه دارد، گفت: شورای عالی فضای مجازی باتوجه به ضرورت بهره‌گیری از این فرصت‌ها ایجاد شده است.
وی با ابراز گلایه از تعدد نهادهای سیاستگذار در بخش فاوای کشور اظهار داشت: تعدد دستگاه‌ها و نهادهای سیاستگذار با وجود قانونی بودن، طی سال‌های اخیر جامعه فناوری اطلاعات را دچار تشویش کرده‌اند.
شهریاری افزود: ایجاد و تشکیل شورای عالی فضای مجازی باتوجه به این ناهماهنگی در فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور ضروری بود و باید یک نهاد فرابخشی و فراقوه‌ای تصدی هماهنگی بخش‌های مختلف در حوزه سیاستگذاری این عرصه را عهده‌دار می‌شد.
وی، تعریف پروژه‌های ملی، توزیع و تقسیم آن بین دستگاه ها را از جمله برنامه‌های این شورا عنوان کرد و گفت:  این شورا به هیچ وجه امنیتی نخواهد بود.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات قوه قضائیه عنوان کرد که تصمیم‌گیری برای توسعه اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات، شبکه ملی اطلاعات، تصمیمات مربوط به سرویس‌های چندرسانه‌ای (مالتی مدیا) و دیگر پروژه‌های ملی از جمله برنامه‌های این شورا است و این شورا قرار است در کنار توجه به تهدیدها، فرصت‌های حداکثری را در حوزه فناوری اطلاعات در اختیار مردم قرار دهد.
به گفته شهریاری، به زودی پیوست تشکیل شورای عالی فضای مجازی و وظایف مدنظر در آن از سوی دفتر مقام معظم رهبری اعلام خواهد شد.نظرات غیرفعال است.