کد خبر: 7702
مدیرکل امور اداری وزارت ارتباطات خبر داد:

ساماندهی الکترونیکی اطلاعات اداری وزارت ارتباطات

سینا: ساماندهی الکترونیکی اطلاعات اداری و کارگزینی در حوزه وزارت ارتباطات در دست اقدام بود و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدیقلی، مدیر کل امور اداری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب، اظهار داشت: این اقدام در راستای ایجاد دولت الکترونیکی و ایجاد ارتباطات سیستمی میان واحدهای ستادی و استانی اجرایی می‌شود.
وی افزود: ایجاد داشبورد الکترونیکی به منظور آگاهی مسوولین وزارت از آخرین وضعیت موجود در این حوزه و حذف مکاتبات فیزیکی بین واحدها، از دیگر اهداف اجرای این پروژه محسوب می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: در صورت ساماندهی اطلاعات موجود در این حوزه، بسیاری از مشکلات مدیریتی و برنامه‌ریزی مرتفع و از اتلاف وقت، انرژی و بودجه نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.
مدیر کل امور اداری با اشاره به اهمیت دسته‌بندی و پردازش صحیح اطلاعات و مدارک مربوط به سازمان‌ها تصریح کرد: بدون شک، مهمترین ابزار برای استفاده بهینه از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدهای احتمالی در تمامی عرصه‌ها، وجود اطلاعات به‌روز و صحیح است.
وی ادامه داد: ساماندهی اسناد و پرونده ها موجب می‌شود اطلاعات صحیح، به‌روز، دسته بندی شده و مناسب برای انجام فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در اختیار مدیران قرار بگیرد و بسیار از هزینه‌های غیر ضرور حذف شود.
مهدیقلی، نگهداری از مستندات کاغذی را یکی از مشکلات موجود در سازمان ها بر شمرد و گفت: یکی از اهداف اجرای این پروژه، الکترونیکی کردن اسناد در سطح وزارتخانه با استفاده از فناوری‌های نوین اطلاعاتی است.
وی تاکید کرد: در همین راستا، ساماندهی فیزیکی الکترونیکی در دست اجرا است که به واسطه آن، تفکیک، دسته‌بندی و طبقه‌بندی اسناد انجام و به منظور دسترسی آسان کدگذاری خواهند شد.
وی با بیان این مطلب که این پروژه با بهره‌گیری از پتانسیل موجود در اداره کل امور اداری و در کنار انجام سایر امور محوله اجرایی می‌شود، افزود: به منظور نظارت بر اجرای صحیح ساماندهی در حوزه فیزیکی، اوراق جداسازی شده از پرونده‌ها بازبینی مجدد خواهد شد.
مدیرکل امور اداری با اشاره به تلاش‌های در دست اقدام برای تهیه نرم‌افزار مناسب به منظور ساماندهی الکترونیکی اسناد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش‌های در دست اجرا ساماندهی الکترونیکی اسناد تا پایان سال جاری اجرایی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.نظرات غیرفعال است.