کد خبر: 12768

ساختار سازمانی جدید رگولاتوری تصویب شد

سینا: معاون توسعه مدیریت و امور پشتیبانی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تصویب ساختار سازمانی جدید رگولاتوری در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، روح ا.. نصیری گفت: در راستای توسعه وظایف رگولاتوری متناسب با رشد و گسترش حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتقای کمی و کیفی عملکرد نهاد حاکمیتی حوزه ICT، ساختار جدید با ۷۸۳ پست سازمانی به تصویب رسید.
وی افزود: در ساختار جدید، ادارات کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در قالب مناطق، با ایجاد منطقه غرب شامل استان‌های همدان، کرمانشاه و کردستان و منطقه آذر شامل استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل از هفت منطقه به ۹ منطقه افزایش یافت.
نصیری با اشاره به ایجاد اداره کل توسعه و نظارت بر خدمات عمومی اجباری(USO)  در ساختار جدید، براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و در راستای گسترش و بهبود ارایه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات به روستاها، مناطق محروم و دورافتاده تصریح کرد: مشارکت و همکاری در تدوین ضوابط، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط با USO، هدف‌گذاری و نظارت بر تامین منابع و مصارف مالی و تعرفه ارایه خدمات عمومی اجباری، شناسایی گستره جغرافیایی مناطق مشمول USO، نظارت بر اجرای تمامی قوانین، ضوابط و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در ارتباط با خدمات عمومی اجباری و… از وظایف اداره کل توسعه و نظارت بر خدمات عمومی اجباری رگولاتوری است.نظرات غیرفعال است.