کد خبر: 16946

زمان پرداخت سود سهامداران حقیقی و حقوقی مخابرات ایران اعلام شد

سینا: شرکت مخابرات ایران با ارسال نامه‌ای به سازمان بورس اوراق بهادار جدول زمان‌بندی پرداخت سود سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت مخابرات ایران را اعلام کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، زمان‌بندی پرداخت سود سهام مخابرات از محل عملکرد سال مال منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۴ باتوجه به ماده شماره ۱۲ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس اوراق بهادار اعلام شده است.
بر همین اساس، مقرر شده است سود سهامداران عمده شرکت مخابرات ایران طبق توافق فی مابین و طی مهلت قانونی هشت ماهه پرداخت شود.
سهامداران حقیقی از ۱۵ تیر ماه ۹۵ با مراجعه به تمامی شعب بانک ملی با ارایه کارت ملی و کد سهامداری اختصاصی می‌توانند سود سهام خود را دریافت کنند.
هچنین تمامی سبدگردان‌ها نیز از ۱۶ مرداد ماه ۹۵ با مراجعه به امور سهام این شرکت با ارایه آخرین آگهی تاسیس و مجوز فعالیت و اعلام شماره حساب ترجیحا بانک ملت و سایر مستندات قانونی مجاز به دریافت سود سهام خود هستند.
سود سهامداران ترجیحی (کارکنان) شرکت مخابرات ایران نیز از ۱۵ تیر ماه پس از کسر قسط بدهی سالیانه به سازمان خصوصی‌سازی حداکثر در سه مرحله پرداخت می‌شود.
سود سهامداران حقوقی و صندوق‌ها نیز به غیر از سهامدار عمده از اول شهریور تا دی ماه سال ۹۵ به صورت تدریجی پرداخت خواهد شد.نظرات غیرفعال است.