کد خبر: 16845

رییس هیات مدیره مخابرات خبر داد: سهم ۱٫۵ درصدی مخابرات از تولید ناخالص کشور

سینا: رییس جدید هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: مخابرات مجموعه‌ای است که سهم ۵/۱ درصدی از تولید ناخالص کشور دارد و ۶۰ تا ۷۰ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، برات قنبری در مراسم تقدیر و تشکر و معارفه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات سیار ایران افزود: ارزش بازار مخابرات ۱۵ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که پنج هزار میلیارد تومان از این رقم سهم تلفن ثابت و ۹ هزار میلیارد تومان سهم همراه اول است که در مجموع ۶۵ درصد از بازار ICT را شامل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سهم ایرانسل از بازار ارتباطات نیز به هفت هزار میلیارد تومان رسیده است، اظهار داشت: اکنون در آستانه برنامه ششم توسعه هستیم و بازار کشش رشد سه برابری را دارد.
قنبری با اشاره به برنامه ششم توسعه خاطرنشان کرد: حجم بازار ما گنجایش سه برابر شدن دارد و باید در این برنامه ۱۱۰ هزار میلیارد تومان در این بخش سرمایه‌گذاری کرد و حداقل ۶۰ هزار میلیارد تومان آن باید در زیرساخت‌های ارتباطی باشد.
قنبری گفت: ساختار سازمانی موجود مخابرات براساس ادبیات بنگاه‌داری شکل نگرفته و نیاز به بازنگری دارد و باید انتظارات مالکیتی را با این ادبیات عجین کرد.نظرات غیرفعال است.