کد خبر: 1639

رگولاتوری ریاست کارگروه طیف اجلاس رگولاتورهای جنوب آسیا را بر عهده گرفت

سینا: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در یازدهمین اجلاس شورای رگولاتورهای مخابراتی جنوب آسیا (SATRC) به ریاست کارگروه طیف فرکانس کشورهای عضو شورای رگولاتوری های مخابراتی جنوب آسیا منصوب شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صادق عباسی شاهکوه -رییس مرکز امور بین الملل و مهندسی ارتباطات رگولاتوری با اعلام این خبر گفت:در این اجلاس با تجدید ساختار به عمل آمده، سه گروه کاری تشکیل شد که ریاست گروه کاری سیاست ها و مقررات به هندوستان، شبکه ها و سرویس ها به سریلانکا و طیف فرکانس به جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.
وی افزود: در این اجلاس مقرر شد دوازدهمین اجلاس شورای رگولاتورهای مخابراتی جنوب آسیا در سال آینده در ایران برگزار شود.
عباسی شاهکوه تصریح کرد: در این اجلاس که هیئتی از ایران در آن شرکت کردند، نتایج مطالعات انجام شده در زمینه طیف فرکانس، شبکه هایIP ، NGN و اتصال کشور های منطقه که توسط کارشناسان این کشورها و مشاوران APT و مشارکت فعال کارشناسان سازمان انجام شده بود، ارائه شد و مورد بررسی قرار گرفت.
۹ کشور عضو این شورا متشکل از ایران، هندوستان، پاکستان، افغانستان، بنگلادش، نپال، مالدیو، بوتان و سریلانکا که زیرمجموعه ای از APT است، دارای بیش از یک چهارم جمعیت جهان هستند و بازار ICT در حال رشدی دارند که چالش ها و مسایل رگولاتوری آنها بسیار شبیه به هم است.
یازدهمین اجلاس شورای رگولاتورهای مخابراتی جنوب آسیا، از سوم تا پنجم آذر ماه سال جاری در کشور سریلانکا و شهر کلمبو برگزار شد.نظرات غیرفعال است.