کد خبر: 12969

رگولاتوری: تغییر نرخ هم در شبکه تلفن ثابت و هم همراه متوقف شده است

سینا: معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۱۶۰ مبنی بر تعیین آبونمان تلفن ثابت و نرخ پایه برای تلفن همراه به صورت یکنواخت در کشور متوقف شده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، لطف‌اله سبوحی افزود: بر این اساس تعرفه‌های تلفن ثابت و همراه تغییر نکرده و در شبکه همراه اول نرخ هر دقیقه مکالمه تلفن همراه دائمی در مکالمات شهری همانند گذشته ۴۴۷ ریال و در مکالمات بین شهری ۷۶۰ ریال و در شبکه ایرانسل نیز مبلغ هر دقیقه مکالمه بصورت یکنواخت ۴۹۹ ریال است.
وی با اشاره به اینکه این موضوع از سوی رگولاتوری به اپراتورها ابلاغ شده، تصریح کرد: تعرفه‌های هر پالس تلفن ثابت نیز مطابق مصوبه ۱۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات می‌بایستی اعمال شود که براساس مصوبه مذکور نرخ هر پالس نیز کماکان بدون تغییر به مبلغ ۷/۴۴ ریال محاسبه خواهد شد و هیچگونه تغییری تا اطلاع ثانوی در مبلغ آبونمان نبایستی صورت ‌گیرد.
سبوحی تصریح کرد: شرکت مخابرات ایران درصورت تمایل به رقابت می‌تواند برای اجرای طرح یکسان سازی تعرفه‌های تلفن همراه براساس نرخ مکالمه شهری تلفن همراه به مبلغ هر دقیقه ۴۴۷ ریال اقدام کند که در این صورت هیچگونه افزایش تعرفه برای مشترکین به دنبال نداشته و در تناقض با مصوبات کمیسیون نیز نیست.
وی افزود : همچنین طرح هم کدسازی در شبکه تلفن ثابت نیز با رعایت تعرفه های مصوب در جلسه ۱۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مانند گذشته قابل انجام خواهد بود.نظرات غیرفعال است.