کد خبر: 12804

رگولاتوری با کشورهای همسایه توافقنامه فرکانسی مبادله کرد

سینا: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از تنظیم و تبادل توافقنامه هماهنگی فرکانسی بین مرزی با کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان، آذربایجان و روسیه در یک سال گذشته خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، محمدعلی فرقانی با اعلام این خبر گفت: هدف از تدوین و مبادله این توافقنامه‌ها، جلوگیری از تداخل متقابل مضر و استفاده بهینه از طیف فرکانسی است و با توجه به اهمیت هماهنگی فرکانسی در مناطق مرزی و همچنین وجود دستورالعمل برای استفاده بهینه از باند فرکانس در این مناطق، به منظور حذف یا کاهش تداخل فرکانس‌های رادیوئی در بین سیستم‌های مختلف، ایجاد فرایند فنی و نظارتی الزامی است.
وی بهینه‌سازی در استفاده طیف، هماهنگی بین کشورها در اختصاص فرکانس، ارزیابی تداخل از طریق تبادل اطلاعات و تخصیص سریع در استفاده از فرکانس‌های ترجیحی را از مزایای هماهنگی فرکانسی عنوان کرد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: نداشتن توافقنامه‌های فرکانسی، زیانه‌ای اقتصادی شرکت‌های مخابراتی، اپراتورها و مردم، مشکلات امنیتی و ایجاد تداخلات فرکانسی را به دنبال دارد.نظرات غیرفعال است.