کد خبر: 13615

رگولاتوری آیین‌نامه آدرس‌های IP را اصلاح کرد

سینا: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات آیین‌نامه جامع ساماندهی نشانی‌های عددی را در ۱۴ ماده و سه تبصره تصویب و جایگزین آیین‌نامه‌های قبلی کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، باتوجه به اینکه هر کاربر برای اتصال به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت و استفاده از خدمات آنها، حداقل به یک نشانی IP معتبر نیاز دارد و این نیاز باعث شده تجارت IPv4 در جهان رونق گرفته و بازار خرید، فروش و اجاره آن در کشور نیز رو به افزایش باشد، مدیریت و ساماندهی نشانی‌های عددی اینترنتی و مهندسی مجدد آنها در کشور ضروری است.
برهمین اساس، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به منظور ایجاد، توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات و تشکیل بانک اطلاعاتی متمرکز و همچنین مدیریت مهاجرت به نسخه شش، جلوگیری از بحران کمبود نشانی‌های عددی اینترنتی نسخه چهار، ساماندهی نقل و انتقال IPv4 در کشور و نیز ایجاد امنیت در شبکه ملی اطلاعات و شبکه IP کشوری، این آیین‌نامه را تصویب کرد.
رگولاتوری دراین مصوبه جدول حداقل تعداد IPv4 مورد نیاز برای واگذاری پهنای باند اختصاصی را نیز تهیه کرده که تخصیص آنها روی خدمت واگذار شده به مصرف‌کننده، اجباری و رایگان است.نظرات غیرفعال است.