کد خبر: 10406
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

رگولاتوری برای پاسخگوئی به ذینفعان باید انعطاف‌پذیر باشد

سینا: رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در برخورد با تغییرات سریع تکنولوژی، بازار و فضای ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیازمند انعطاف‌پذیری بیشتری است تا بتواند در شرایط و محیط متغیر ICT پاسخگوی ذینفعانش باشد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، محمد علی فرقانی در جلسه هم‌اندیشی معاونین، مدیران و جمعی از کارشناسان افزود: باید این قابلیت و توانمندی در رگولاتوری وجود داشته باشد که متناسب با تغییر محیط ICT، تغییر در خود را آغاز کند و یکی از راهکارها در این زمینه، برگزاری جلسات هم اندیشی با مدیران و کارشناسان متخصص در این حوزه است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعامل مدیریت کلان با لایه‌های مختلف سازمانی و استفاده از ظرفیت، توان و تخصص لایه کارشناسی را یکی از اهداف برگزاری جلسات هم‌اندیشی عنوان کرد و گفت: این جلسات زمینه تعامل در سطح بالاتر، اطلاع دقیق از دیدگاههای درون و برون سازمانی و بیان مساله و جمع‌بندی دیدگاههای مختلف برای دستیابی به بهترین راهکارها را فراهم می‌کند.
وی با اشاره به اهمیت استفاده از دیدگاه‌ها و تجربیات دیگران افزود: در همین راستا تعامل بیشتر با اپراتورهای دارای پروانه از سیاستهای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی است.
در این جلسه چالش ها و فرصت‌های موجود در تعامل بین رگولاتوری و اپراتورهای مخابراتی و ارتباطی، اپراتورهای سرویس‌های فناوری اطلاعات (PAP، ISP،ISDP)، حوزه پست و بازار پستی و نهادها و سازمانهای نظارتی از دیدگاه حاضران بررسی و نظرات بصورت مکتوب ارائه شد.نظرات غیرفعال است.