کد خبر: 13180

رونمایی از شبکه ملی بی‌سیم مبین‌نت در نمایشگاه تله‌کام

سینا: در سومین روز از نمایشگاه چهاردهم تله‌کام جدیدترین خدمت سازمانی وایمکس مبین‌نت، تحت عنوان «شبکه‌ی ملی بی‌سیم مبین‌نت» رونمایی شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی مبین نت، نمایشگاه چهاردهم تله‌کام به صحنه  رونمایی از جدیدترین و منحصر به فردترین خدمات و محصولات مبین‌نت تبدیل شده است. بر این اساس در سومین روز نمایشگاه شاهد رونمایی از خدمت مهم شبکه ملی بی‌سیم مبین‌نت ویژه‌ی سازمان‌ها بودیم.
بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ با پراکندگی جغرافیایی در سطح کشور، نیازمند روشی برای برقرار کردن ارتباطی سریع، اقتصادی و ایمن میان نمایندگی‌ها یا دفاتر خود در سطح یک شهر یا حتی شهرهای گوناگون کشور هستند. واضح است که اینترنت به دلیل دسترسی همگانی و تهدیدهایی که همه با آن‌ها آشنا هستند، برای این منظور ابزار ارتباطی مناسبی به شمار نمی‌رود. شبکه بی‌سیم و سراسری وایمکس مبین‌نت، می‌تواند به بهترین و امن‌ترین شیوه، این امکان را در اختیار سازمان‌ها قرار دهد.
هنگامی که سازمانی چنین خدماتی را دریافت می‌کند، شرکت ارتباطات مبین‌نت به هر یک از نقاط مورد نظر آن سازمان یک نشانی اختصاص می‌دهد. این نشانی‌ها به‌گونه‌ای تنظیم شده‌اند که فقط بتوانند با شبکه اینترانت مبین‌نت ارتباط برقرار کنند. بدین ترتیب، کاربر با هر یک از این نشانی‌ها می‌تواند از طریق این شبکه با کاربر دیگری در همین شبکه تبادل اطلاعات کند.
استقلال از اینترنت، سرعت بالاتر و پشتیبانی از تمام پروتکل‌های ارسال و دریافت اطلاعات را می‌توان از مزایای کیفی این خدمات برشمرد.
یکی از کاربردهای متداول شبکه ملی بی‌سیم مبین‌نت، میزبانی پایگاه داده‌ی سازمان در مقیاسی محدود است. به عنوان نمونه، سیستم اتوماسیون اداری تحت وب، نامه‌نگاری یا پورتال داخلی، اشتراک فایل و مانیتورینگ می‌توانند از مواردی باشند که با استفاده از این خدمات به سادگی قابل ارایه هستند. هم‌چنین، «دورکاری» نیز می‌تواند  یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین استفاده‌ها از از شبکه ملی بی‌سیم مبین‌نت باشد.
هم‌چنین به لطف دسترسی بی‌سیم به شبکه‌ی سراسری وایمکس مبین‌نت، وصل شدن به اینترانت سازمان حتی در نقاطی که امکان دسترسی با روش‌هایی هم‌چون کابل وجود ندارد، میسر خواهد بود.
طبق گفته مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات مبین‌نت، قرار است در روز آخر نمایشگاه طی مراسمی ویژه از خدمت مشترک وایمکس مبین‌نت و همراه اول، تحت عنوان «شبکه‌ی اینترنت پرسرعت بی‌سیم محلی» (وایمو) رونمایی شود.نظرات غیرفعال است.