کد خبر: 14663

روش‌های تنظیم خودکار و دستی نسل سوم ایرانسل

سینا: بیشتر گوشی‌های استاندارد موجود در بازار ایران بدون نیاز به انجام تنظیمات دستی قابلیت اتصال به شبکه اینترنت همراه ایرانسل GPRS را دارند و مشترکین برای استفاده از سرویس ۳G تنها کافی است گزینه مربوط به فعال‌سازی سرویس ۳G WCDMA)) را در تلفن همراه خود فعال کنند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، برای دریافت تنظیمات خودکار نسل سوم اینترنت ابتدا باید به وب‌سایت ایرانسل به نشانی www.Irancel..ir مراجعه کرد و از طریق منوی تلفن همراه- راهنمایی- گوشی‌هایی با قابلیت GPRS، اطمینان حاصل شود که گوشی تلفن همراه مشترک قابلیت دسترسی به اینترنت را دارا است.
همچنین می‌توان با کلیک بر لینک موجود، تنظیمات موردنظر خود را دریافت کرد یا با شماره‌گیری کد #۶*۳*۱۳۰* برای ارسال تنظیمات درخواست کرد. پس از چند لحظه این تنظیمات برای مشترک ارسال خواهد شد و کافی است آن را در گوشی خود ذخیره کند.
لازم به ذکر است که تمام گوشی‌هایی که تنظیمات GPRS روی انها انجام شده است، قابلیت کارکرد در شبکه نسل سوم را دارا هستند و نیازی به انجام مجدد تنظیمات نیست و فقط باید گوشی از نظر فنی قابلیت پشتیبانی از نسل سوم را داشته باشد.
تنظیمات دستی سرویس ۳G
برای استفاده از سرویس ۳G، صرف‌نظر از سیستم عامل گوشی مورد نظر، لازم است تا مراحل انجام تنظیمات مربوط به ۳G و فعال‌سازی سرویس روی گوشی موبایل انجام شوند.
تنظیمات برای گوشی‌هایی با سیستم عامل اندرویدimage006
برای انجام تنظیمات با گوشی‌های با سیستم عامل اندروید ابتدا باید بهSetting>More>Mobile network>Access Point Name>New APN مراجعه کرد و اطلاعات جدول ذیل را وارد کرد.

Connection Name Irancell-3G
APN Mtnirancell
WAP 1.0 Proxy ۱۰٫۱۳۱٫۲۶٫۱۳۸
Port ۹۲۰۱
WAP 2.0 Proxy ۱۰٫۱۳۱٫۲۶٫۱۳۸
Port ۸۰۸۰

 

مرحله دوم مراجعه به Setting>More>Mobile network>3G service>Network Mode>GSM/WCDMA(auto mode) و قرار دادن Network Mode روی auto mode است.

تنظیمات برای گوشی‌هایی با سیستم‌عامل iOSimage014
برای انجام فعال‌سازی سرویس ۳G روی تلفن همراه خود باید از طریق منوی Setting>Cellular>cellular Data & Enable 3G عمل کرد و ON را در حالت cellular Data و Enable 3G قرار داد.  1. کريم

    سلام ببخشید من تو گوشیم ۳g رو انتخاب مى کنم اما خودش بطور خودکار میره رو گزینه ۲g لطفا راهنماییم کنید