کد خبر: 11626

روزانه ۸۰ آیفون در لندن به سرقت می‌روند

سینا: بنابر آمار اعلام شده از سوی پلیس پایتخت انگلیس، ماه گذشته نزدیک به ۱۰ هزار گوشی تلفن همراه در لندن به سرقت رفته است.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارنباطات (سینا)، پلیس لندن با آغاز فعالیت‌های تبلیغاتی خود برای هشدار به کاربران گوشی‌های تلفن همراه اعلام کرد که نیمی از گوشی‌هایی که در این شهر به سرقت رفته‌اند، آیفون اپل هستند و به طور میانگین در هر روز ۷۹ آیفون به سرقت رفته است.

در این تبلیغات به اهمیت اقدام جهت حفاظت از گوشی‌های تلفن همراه، تبلت‌ها، جواهرات، پول نقد و دیگر اقلام ارزشمند تاکید شده است چراکه مصادف با آغاز سال جدید و بازگشت دانش‌آموزان به مدرسه و کارمندان به محل‌های کار خود آمار سرقت این اقلام افزایش یافته است.

آمار منتشر شده از سوی پلیس نشان می‌دهد که جرایم مرتبط با تلفن همراه در ماه ژانویه در مقایسه با ماه دسامبر افزایش دارد. در دسامبر ۲۰۱۰ جرایم مرتبط با تلفن همراه ۸۰۷۸ مورد اعلام شده بود درحالی که در ماه پس از آن یعنی ژانویه ۲۰۱۱ این تعداد به ۸۶۱۳ مورد افزایش یافته بود. ارقام ماه دسامبر ۲۰۱۲ نشان می‌دهد ۹۷۵۱ مورد از جرایم مرتبط با تلفن همراه را نشان می‌‌دهد و روند افزایشی آن ادامه دارد.

تحلیل‌های پلیس لندن نشان می‌دهند که افرادی که مورد سرقت قرار گرفته اند بیشتر مرد بودند درحالی که زنان بیشتر در معرض خطر سرقت قرار دارند. بیشترین موارد سرقت نیز از جوانان بین ۲۰ و ۳۰ سال در محیط های تفریحی و دیگر فضاهای عمومی صورت گرفته است.

بین ماه‌های آوریل و سپتامبر ۲۰۱۲ سرقت ۲۸۸۰۰ دستگاه گوشی آیفون از تعداد مجموع ۵۶۶۸۰ گوشی به سرقت رفته در لندن گزارش شده است. این رقم معادل با سرقت میانگین ۱۵۷ گوشی و ۷۹ آیفون در روز است.

یکی از مواردی که باید در این زمینه مد نظر قرار داده شود نیز تعداد گوشی‌های تلفن همراهی است که از سوی صاحبان آنها برای درخواست بیمه به عنوان سرقتی اعلام می‌شوند در حالی که در واقع گم و یا خراب شده‌اند.

 نظرات غیرفعال است.