کد خبر: 8196
معاون فنی شورای عالی اطلاع رسانی خبر داد:

روزانه بیش از ۴۰ میلیون ساعت صرف بازی رایانه‌ای می‌شود

سینا: معاون فنی شورای عالی اطلاع رسانی گفت: روزانه بیش از ۴۰ میلیون ساعت از سوی Gamerهای ایرانی صرف بازی‌های رایانه‌ای می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، بهروز مینائی در دومین کنفرانس بین‌المللی شهروند الکترونیک و تلفن همراه افزود: در ایران بیش از ۲۰ میلیون نفر هر روز به انجام بازی‌های رایانه‌ای می‌پردازند که این عدد در آمریکا ۱۴۵ میلیون نفر است.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه سرگرمی و بازی‌های الکترونیک درسال‌های ۸۵ و ۸۶ افزود: باتوجه به تشکیل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌‌ای و حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی در طی سه سال قبل بنیاد با سه هدف ویژه حوزه‌‌های کاری خود را پیش برده که آن اهداف شامل تدوین نظام رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای با توجه به شناسایی معیارهای آسیب‌رسانی با همکاری روانشناسان و متخصصین علوم تربیتی، حمایت از تولید بازی‌های داخلی و بومی سازی آنها در کشور بطوریکه ۹۰ بازی در بازار داخلی منتشر شد که از این تعداد ۴۵ بازی توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای سرمایه‌گذاری شده بود و هدف سوم نیز فراهم کردن زیرساخت تولید و آموزش نیروی بازی ساز متخصص برای کشور است.
مینایی گفت: بیش از ۵۰ کارگاه برای استودیوهای ایرانی ارائه کردیم و همزمان در سال ۹۰ اولین انستیتو ملی بازی سازی را در تهران راه‌اندازی کردیم.
به گفته وی، حوزه فناوری اطلاعات در کشور ما مظلوم واقع شده و با توجه به جایگاهی که در توسعه کشور از جهات مختلف و همچنین اشتغال‌زایی دارد آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته است.
معاون فنی شورای عالی اطلاع بیان داشت: عمده فعالیت شورای عالی اطلاع رسانی صیانت از خط و زبا ن فارسی در محیط رایانه و فناوری اطلاعات و ارتباطات است و همچنین پروژه‌ای در حوزه خط و زبان فارسی در محیط‌های تلفن همراه داشتیم که پیامک‌هایی که به صورت فینگلیش ارسال می‌شوند در واقع تهدیدی برای خط و زبان فارسی است که با تلاش‌های صورت گرفته با شرکت مخابرات و شرکت زیرساخت و سایر ارگان‌های ذیربط از جمله رگولاتوری قیمت پیامک فارسی کاهش یافت تا فرهنگ استفاده از پیامک فارسی در بین شهروندان رواج پیدا کند.
وی ادامه داد: پژوهش نامه این امر با همکاری چند نهاد مرتبط تنظیم و به صورت عملیاتی اولین نمود آن را مشاهده کردیم.نظرات غیرفعال است.