کد خبر: 10775

رشد ۶ درصدی مخارج فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۲

سینا: بنابر گزارش موسسه IDC، مخارج فناوری اطلاعات در سراسر جهان علیرغم وضعیت بد اقتصادی در اروپا به روند رو به رشد خود به میزان ۶ درصد ادامه می‌دهد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، بخش عمده این رشد را می‌توان به فروش نرم‌افزارهای قدرتمند، گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و حافظه‌ها مربوط دانست.

هرچند در سال ۲۰۱۲ فروشندگان بخش فناوری اطلاعات با چالش‌هایی مواجه بوده‌اند ولی پیش‌بینی می‌شود در مجموع عملکرد بهتری نسبت به نیمه اول سال داشته باشند.

با مقایسه رشد ۶ درصدی مخارج فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۲ نسبت به رشد ۷ درصدی آن در سال گذشته، این موسسه رشد ۶ درصدی را برای سال ۲۰۱۳ پیش‌بینی می‌کند.

بازار نرم‌افزار، حافظه‌ها، شبکه تجاری و گوشی‌های تلفن همراه، فروش کمتر در بخش بازار کامپیوترهای شخصی، لوازم جانبی و سرورها را جبران می‌کنند. با این حال ارائه تجاری ویندوز هشت در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۲ به بهبود بازار کامپیوترهای شخصی در سال آینده کمک خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۲ در ایالات متحده رشد مخارج بخش فناوری اطلاعات ۵٫۹ درصد است در حالی که این رقم در سال گذشته ۸٫۵ درصد بوده است.

رشد در بازارهای در حال توسعه هنوز هم نسبتا قوی است اما تحت تاثیر اوضاع جهانی قرار دارد. انتظار می‌رود مخارج فناوری اطلاعات در چین به رشد ۱۴ درصدی برسد در حالی که در سال ۲۰۱۱ این مقدار ۲۵ درصد بوده است و در هند و برزیل نیز انتظار می‌رود شاهد رشد ۱۴ درصدی باشیم.

با وجود یک بازار نرم‌افزاری قوی در شمال اروپا و فروش گوشی‌های هوشمند و تبلت ها، در اروپا شاهد رشد ۱ درصدی هستیم. در ژاپن نیز رشدی بهتر از ۲ درصد در انتظار نخواهد بود.نظرات غیرفعال است.