کد خبر: 10176
گزارش بیزینس مانیتور از بازار تلفن همراه ایران

رشد بازار تلفن همراه در نقاط روستایی

سینا: بازار تلفن همراه ایران با کندی اجتناب‌ناپذیر رشد مواجه شده است و با اشباع شدن بازار تلفن همراه در شهرهای بزرگ، این رشد به نقاط روستایی که دسترسی‌های محدودی دارند، رسیده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، بیزینس مانیتور در گزارش خود آورده است: بازار تلفن همراه ایران بزرگترین بخش صنعت مخابرات کشور را تشکیل می‌دهد و در مقایسه با سال قبل، رشد کندتری داشته است که این حاکی از بلوغ بازار، با نرخ ضریب نفوذ تقریبی ۱۰۰ درصد تا پایان سال است.
براساس این گزارش، ایرنسل دومین اپراتور بزرگ تلفن همراه کشور، هنوز تنها کمپانی است که گزارشی از روند توسعه بازار ارایه می‌دهد و آخرین دیتای اپراتوری این کمپانی برای سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱ قوی‌تر از سه ماه دوم سال ۲۰۱۱ بوده است اما بطور کلی نرخ رشد در کشور رو به کاهش است.
بیزینس مانیتور پیش‌بینی کرده است که تعداد مشترکان تلفن همراه ایران در سال ۲۰۱۲ با رشد ۸ درصدی مواجه شود و تعداد مشترکان آن تا پایان سال جاری به ۸۰٫۸۵ میلیون نفر برسد و نرخ ضریب نفوذ آن نیز در ابتدای سال جاری از صد درصد عبور کرده است.
هرچند که این نکته باید یادآوری شود که حجم انبوه اشتراک‌های تلفن همراه در ایران را کاربران سیم‌کارت‌های اعتباری تشکیل می‌دهند و به نظر می‌رسد بسیاری از آنها نیز غیرفعال باشند که بدین معنی است که نرخ واقعی ضریب نفوذ به طور قطع پایین‌تر از پیش‌بینی‌های صورت گرفته است.نظرات غیرفعال است.