کد خبر: 13531

رایتل و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

سینا: رایتل برای ارائه خدمات در حوزه سلامت به عنوان اولین خدمات سازمانی خود با سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تفاهم‌نامه امضا کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، مجید صدری مدیرعامل رایتل در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: در راستای همکاری با سازمان‌های بزرگ در اولین گام با سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تفاهم‌نامه امضا کردیم تا با بهره‌برداری از شبکه نسل سوم تلفن همراه امکان ارایه خدمات ارزش افزوده در حوزه سلامت به کارکنان وزارت نفت فراهم شد.
این تفاهم‌نامه در شش محور اصلی ارائه خدمات پهنای باند، ارائه خدمات سلامت، ارائه خدمات در آمبولانس‌های وزارت نفت، ارائه خدمات شارژینگ و استفاده از سرشماره‌های رایتل و امکان استفاده از خدمات آموزش همراه امضا شده است.
صدری افزود: ارائه این خدمات درحال حاضر به صورت پایلوت در استان تهران ارایه خواهد شد و باتوجه به فعالیت آن در حوزه سلامت مسوولیت سنگینی را برای ارایه خدمات بر دوش رایتل قرار می‌دهد.
محمدجواد کیان، مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت هم در باره این تفاهم‌نامه گفت: استفاده از موبایل درحوزه سلامت مقوله جدیدی است که به تازگی در دنیا باب شده است.
وی افزود: ما برنامه‌ریزی‌های مختلفی برای ارتقای سلامت افراد داریم و درحال حاضر وزارت نفت به حدود ۸۰۰ هزار نفر خدمات سلات ارائه می دهد و با در اختیار داشتن ۲۴۶ مرکز بهداشتی و ۹ بیمارستان فعالیت های خود را دراین حوزه دنبال می‌کند.
کیان با بیان این‌که اکنون یکی از بخش‌های مهم به سلامت الکترونیک مربوط می‌شود، اظهار داشت: درحال حاضر برای ارائه خدمات پزشکی از راه دور ۲۶ مرکز در کشور داریم که اکنون با امضای این تفاهم نامه می توان خدمات مختلفی را در این مراکز و سایر مراکز مورد استفاده قرار داد.
وی افزود: کارت هوشمند سلامت و ارسال تصاویر رادیولوژی به شیوه فکسی از دیگر برنامه‌های ما است که در آینده نزدیک ارائه خواهد شد.
مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت، اظهار داشت: اکنون با امضای این تفاهم‌نامه با اپراتور سوم می‌توان در حوزه‌های مختلفی مانند خدمات درمانی که در آمبولانس‌ها و شناورهای ما ارائه می‌شود از خدمات نسل سوم تلفن همراه بهره گرفت.نظرات غیرفعال است.