کد خبر: 13084
قائم مقام وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی:

رایتل تامین مالی نشد

سینا: قائم مقام وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: قرار بود پروژه اپراتور سوم با ۲۰ درصد آورده نقدی و ۸۰ درصد تامین مالی انجام شود اما تامین مالی محقق نشد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم معارفه مدیرعامل جدید اپراتور سوم افزود: مشکلاتی که در سطح اقتصادی و ICT وجود داشت، باعث شد رایتل به آنچه ترسیم کرده بود، دست نیابد و مشکلات تحریم نیز سبب عدم تحقق طرح تجاری این اپراتور شد.
وی اظهار داشت: قرار بود از ابتدا طرح تجاری براساس ۲۰ درصد آورده نقدی و ۸۰ درصد تامین مالی پایه‌گذاری شود و باید ظرف پنج سال به پوشش ۹۵ درصدی هدف‌گذاری شده می‌رسید اما تامین مالی محقق نشد و علاوه بر این، شرایطی که در وزارت ارتباطات حکم‌فرما بود، به گونه‌ای نبود که کمبودها را جبران کند.
فیروزآبادی، از جمله اقداماتی که وزارت ارتباطات می‌توانست از طریق آنها به این پروژه کمک کند را هزینه گمرکی، ارایه سرعت اینترنت بالاتر و ارایه خدمات ارزش افزوده مانند انتقال تصویر عنوان کرد و افزود: اما این کمک‌ها ارائه نشد و به دلیل این عدم همکاری‌ها، پروژه لنگان لنگان جلو رفت.
وی از همه مدیران حوزه فناوری اطلاعات، اپراتورها و شرکت‌های همکار خواست شستا به این پروژه کمک کنند تا بتواند به وسیله سرعت عمل، تاخیرها را جبران کند.نظرات غیرفعال است.