کد خبر: 7741

راه حلی که بیش از ۷۰ درصد مصرف انرژی گوشی‌های هوشمند را کاهش می‌دهد

سینا: محققان دانشگاه آلتو فنلاند نوعی پروکسی شبکه طراحی کرده‌اند که می‌تواند مصرف انرژی گوشی‌های هوشمند ۳G را تا سه چهارم کاهش دهد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این دستگاه به عنوان یک واسط برای اتصال دستگاه‌های همراه به اینترنت عمل می‌کند که کنترل انتقال داده به گوشی‌های هوشمند را برعهده خواهد داشت و درحالی که عملکرد دستگاه را بالا می‌برد، مصرف انر‍ژی آن را کاهش می‌دهد.
بالا بودن انرژی مورد نیاز تلفن‌های همراه موجب کندی رشد استفاده از سرویس‌های اینترنتی همراه در کشورهای در حال توسعه شده است.
به گفته پرفسور Jukka Manner محقق دانشگاه آلتو این راه حل جدید می‌تواند در کشورهای درحال توسعه بسیار ارزشمند باشد، چراکه امکان دستیابی به اتصال اینترنتی کارآمدتر را برای تعداد افراد بیشتری فراهم می‌آورد. درحال حاضر درصد بسیار پایینی از افراد می‌توانند تنها از طریق اتصال سیمی به اینترنت دسترسی داشته باشند این درحالی است که ۹۰ درصد از مردم آفریقا در مناطقی زندگی می‌کنند که تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارد.
استفاده از تلفن همراه به سرعت در حال افزایش است، با این حال عدم دسترسی مناسب کاربران به منابع نیرو جهت شارژ گوشی مانع از استفاده سرویس‌های اینترنت همراه می‌شود.
راه حل صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌تواند به آسانی در یک شبکه همراه و در مناطقی بدون منابع قابل اطمینان انرژی برق بکارگرفته شود.
علاوه بر راه حل جدید بهینه شده پروکسی، یافته‌های محققان این دانشگاه فنلاندی نشان می‌دهد که مصرف انرژی گوشی‌های هوشمند می‌تواند به وسیله وب‌سایت‌های بهینه‌سازی شده همراه، فشرده‌سازی HTTP و استفاده کارآمدتر از ذخیره‌سازی داده کاهش یابد.نظرات غیرفعال است.