کد خبر: 5023

راه اندازی سیستم آنلاین بررسی ضمانت نامه گوشی های نوکیا

سینا: نوکیا امروز از راه اندازی سرویسی جدید برای مصرف کنندگان ایرانی خبر داد که به آن ها این امکان را می دهد به صورت آنلاین اصالت ضمانت گوشی های خود را بررسی کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) نوکیا با معرفی این سیستم آنلاین، بررسی ضمانت نامه گوشی های خود را به شیوه ای دیگر نیز امکان پذیر ساخت. این سرویس با هدف ارائه اطلاعاتی مفید و آنلاین در زمینه ضمانت نامه، در کنار سایر خدمات مشابه پس از فروش نوکیا در جهت افزایش هر چه بیشتر رضایت مصرف کنندگان در ایران راه اندازی شده است.
هومن معصومی راد، مدیر خدمات پس از فروش نوکیا در ایران، در این خصوص گفت: ما امروز خوشحالیم که سرویس دیگری را در زمینه بررسی اصالت ضمانت نامه گوشی های نوکیا برای مصرف کنندگان ایرانی معرفی می کنیم. با استفاده از سرویس بررسی آنلاین ضمانت نامه می توان ضمن آگاهی از اعتبار یا عدم اعتبار ضمانت نامه گوشی، به مدت زمان باقی مانده از آن نیز دسترسی داشت. او افزود: پس از راه اندازی موفق مرکز تلفن پاسخ گوی فارسی و همچنین سرویس پیام کوتاه تشخیص اصالت گوشی، این گام دیگریست که نوکیا در جهت افزایش هرچه بیشتر آگاهی عمومی نسبت به گارانتی کشوری، به عنوان تنها گارانتی معتبر نوکیا در ایران، برمی دارد.”
کاربران می توانند به منظور استفاده از این سرویس به آدرسhttp://www.farsi.nokia.com/warrantycheck مراجعه کرده و با وارد کردن شماره سریال گوشی خود در قسمت مربوطه از جزئیات ضمانت نامه آن آگاهی یابند. ضمناً آن ها از این طریق می توانند از موارد مختلف پوشش دهی ضمانت نامه و همچنین جزئیات مربوط به تعمیر گوشی های خود در مراکز مجاز خدمات پس از فروش نوکیا نیز مطلع شوند.


نظرات غیرفعال است.