کد خبر: 11888

راه‌اندازی مرکز همکاری هواوی و Zain در کویت

سینا: Zain کویت و هواوی از راه اندازی یک مرکز همکاری به عنوان هاب تحقیقاتی برای توسعه فناوری‌های LTE و برنامه‌های کاربردی مرتبط با آن ویژه مشترکان Zain در کویت و مناطق اطراف آن خبر دادند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، هم Zain  و هم هواوی هر دو برای ساخت این مرکز سرمایه‌گذاری خواهند کرد و در تامین نیروهای مهندسی و کارکنان اداری آن نیز مشارکت خواهند داشت.
عمر العمر مدیرعامل Zain کویت اعلام کرده است که این مرکز با هدف بهینه‌سازی تجربه بکارگیری LTE در شبکه‌های خاورمیانه Zain راه‌اندازی می‌شود تا تجربه استفاده از اینترنت پرسرعت روی گوشی‌های هوشمند مشترکان را فراهم کند.
در میان علاوه بر اهدافی که برای راه‌اندازی این مرکز وجود دارد، سرویس‌های جدید سازگار با نسل چهارم تلفن همراه نیز تست خواهند شد و شاخص‌های اندازه گیری کیفیت سرویس‌های قابل ارایه نیز تعیین می‌شوند تا بهترین تجربه را در اختیار مشترک قرار دهند.
Zain راه‌اندازی سرویس‌های LTE در کویت با همکاری هوواوی چین را از نوامبر سال ۲۰۱۲ آغاز کرده است و هواوی نیز همکاری خود را با این اپراتور پس از راه‌اندازی شبکه‌های نسل دوم و سوم تلفن همراه توسعه داده است.نظرات غیرفعال است.