کد خبر: 9182

راه‌اندازی سیستم پرداخت USSD ایرانسل در بانک سینا

سینا: برنامه‌ریزی‌ها برای پیاده‌سازی و راه‌اندازی سیستم پرداخت همراه مبتنی بر USSD در بانک سینا از مدتی قبل آغاز شده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از بینا، درحال حاضر زیرساخت‌های لازم جهت راه‌اندازی این سامانه در حال آماده‌سازی بوده و در صورت عملکرد مثبت نسخه تستی، این سرویس به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
این سامانه قرار است با همکاری شرکت ایرانسل بر روی بستر USSD بانک سینا راه اندازی شود و برای مشترکان شبکه ایرانسل قابل استفاده خواهد بود.
برای استفاده از این خدمت، نیازی به نصب هیچگونه نرم‌افزار بر روی گوشی تلفن همراه نیست و فقط با گرفتن یک شماره از طریق تلفن همراه، بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای می‌توان به محیط این برنامه وارد شد و از خدمات بانکداری همراه مبنتی بر بستر USSD استفاده کرد.
برای کاربرد این برنامه می‌توان از تمامی گوشی‌های تلفن بدون محدودیت استفاده کرد و برای اتصال به آن نیازی به GPRS یا ارسال SMS نظیر آنچه که اکنون در موبایل بانک وجود دارد، نیست و حتی اگر سیم‌کارت فاقد شارژ اعتبار باشد می‌توان از این خدمت استفاده کرد.
این سرویس یک مکانیزم انتقال اطلاعات بر بستر شبکه GSM (اختصار پذیرفته شده برای استاندارد سیستم بین المللی ارتباطات همراه) است. در این روش مدت زمان انتظار جهت پاسخگویی بسیار کمتر از روش  SMS است.
با استفاده از این سرویس، می‌توان بین نرم‌افزارهای نوشته شده برای موبایل و شبکه اپراتور موبایل ارتباط برقرار کرد. پیام‌ها به صورت دیجیتالی و با استفاده از کلیدهای * و # ارسال می‌شوند و به کاربر اجازه می‌دهد که به سادگی اطلاعاتی را به شبکه ارسال یا دریافت کند.نظرات غیرفعال است.