کد خبر: 11110

راه‌اندازی فاز نخست سامانه هوشمند اشتراک منابع (سهام)

سینا: غدیر ۲ به عنوان فاز نخست سامانه هوشمند اشتراک منابع (سهام)، در چهاردهمین سال راه‌اندازی طرح غدیر به عنوان پیشگام طرح‌های اشتراک منابع در کشور، به بهره‌برداری رسید.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط‌عمومی و بین‌الملل پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، با بهره‌برداری از غدیر ۲ از این پس پذیرش و ثبت‌نام کاربر جدید و همچنین امانت کتاب به اعضای جاری طرح از روز یکشنبه مورخ ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۱ متوقف شده است.
هم‌چنین، ثبت کتابخانه‌های مبداء) موسسات در «سامانه غدیر» اولین گام ورود به سامانه غدیر ۲ است و به این منظور لازم است معاون پژوهش و فناوری موسسات با استفاده از راهنمای موجود بر روی وب‌سایت پژوهشگاه و کد کاربری و رمز عبور فرم اطلاعاتی کتابخانه‌های مبداء آن مؤسسه را تکمیل و نسبت به معرفی و ایجاد کد کاربری مسئول غدیر کتابخانه‌های مبداء اقدام کند.
سامانه هوشمند اشتراک منابع راهکاری است که پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برای ایجاد دسترسی کاربران به منابع کتابخانه‌های دانشگاهی و تخصصی و براساس تجربیات حاصل از طرح‌های کتابخانه دیجتال ملی، پایگاه‌های اطلاعات علمی، فهرست مشترک، کنسرسیوم خرید منابع علمی الکترونیکی، غدیر و امین طراحی کرده است.
این سامانه به گونه‌ای طراحی شده که امکان استفاده از منابع موجود در کتابخانه‌های عضو را با رعایت شرایط مندرج در این اساسنامه برای کاربران هریک از مؤسسات عضو از طریق اشتراک منابع به یکی از روش‌های تشکیل کنسرسیوم، تحویل مدرک، پذیرش عضو فراگیر و یا امانت بین کتابخانه‌ای میسر می‌سازد.نظرات غیرفعال است.