کد خبر: 3422
برای اولین بار در كشور

دیتاسنتر افرانت گواهینامه استاندارد امنیت اطلاعات دریافت کرد

سینا: شرکت افرانت موفق شد به عنوان اولین شرکت ایرانی در زمینه ارایه خدمات مرکز داده (دیتاسنتر)، گواهینامه معتبر و بینالمللی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS (ISO 27001) را دریافت کند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، فریدون قاسم‌زاده -مدیرعامل شرکت افرانت- صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم انتقال پایگاه‌های اینترنتی ایرانی به داخل کشور گفت: اخذ گواهینامه ISMS از سال ۸۷ به صورت جدی در دستور کار بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها و اکثر دستگاههای دولتی قرار گرفته است. افرانت برای کمک به تحقق این امر و با هدف ارتقاء امنیت اطلاعات و پایداری خدمات در حوزه فناوری اطلاعات اقدام به راه اندازی دیتاسنتری که در حال حاضر میزبان سایتهای حساس و پرمراجعهای از جمله سایت اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از دو میلیون مراجعه در روز کرده است.
وی افزود: مطالعات انجام شده توسط مراجع بین‌المللی نشان می‌دهد بیش از ۷۰% مشکلات امنیتی به دلایل غیر فنی بوده و عمدتا ناشی از مسائل مدیریتی است. پیاده سازی استاندارد ISMS موجب ارتقا و بهبود مستمر امنیت اطلاعات در سازمانها می گردد.
وی در ادامه با معرفی سیستم‌های مدیریت امنیت اطلاعات اظهار داشت: ISMS مجموعه‌ای از سیاست‌ها، سیستم‌ها و روش‌ها است که برای دستیابی به سطح قابل قبولی از امنیت اطلاعات در سازمان‌ها طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند و به همین دلیل اخذ گواهینامه ISMS برای دیتاسنترها که محل نگهداری اطلاعات سازمانها و شرکتها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
قاسم‌زاده، با ذکر اهمیت این موضوع تصریح کرد که شرکت افرانت موفق شده است به عنوان اولین شرکت ایرانی در زمینه خدمات دیتاسنتر، گواهینامه معتبر بینالمللی مدیریت امنیت اطلاعات ISMS (ISO 27001) را دریافت کند. وی مزایای داشتن گواهینامه امنیت ISMS را شناسایی مخاطرات سازمان به طور سیستماتیک؛ ارتقاء محرمانگی،یکپارچگی و دسترس پذیری اطلاعات و در نتیجه بهبود پایداری کسب و کار ذکر کرد.
مدیرعامل افرانت گفت: طراحی و پیاده‌سازی ISMS این شرکت توسط شرکت Scan it ظرف مدت یک سال انجام گرفته و ممیزی آن توسط ممیزان بین‌المللی شرکت IMQ ایتالیا انجام شده است.
قاسم زاده در ادامه افزود: دیتاسنتر این شرکت اولین و تنها دیتاسنتر ایرانی است که توانسته این گواهینامه را کسب کند و در حالی است که در داخل کشور تنها هفت شرکت، و در حوزه فناوری اطلاعات فقط سه شرکت، موفق به اخذ گواهینامه ISMS شده اند.
وی کسب این موفقیت افرانت را الگوی مناسبی برای سایر سازمانها و نهادهای فناوری اطلاعات به ویژه ارائه‌دهندگان خدمات دیتاسنتر در ایران دانست تا با بهره‌مندی از این استاندارد، بتوانند سطح امنیت اطلاعات را به صورت رویهمند ارتقا دهند.  1. Amiable brief and this mail helped me alot in my college assignement. Say thank you you on your information.

  2. Sorry for my bad english. Thank you so much for your good post. Your post helped me in my college assignment, If you can provide me more details please email me.