کد خبر: 12567

دیتاسنتر استان قم هم به بهره‌برداری رسید

سینا: دیتاسنتر استان قم نیز پس از استان‌های بوشهر و خوزستان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، علی حکیم‌جوادی در مراسم افتتاح این مرکز داده گفت: زیرساخت‌های ارتباطی مناسبی در قم ایجاد شده که بهره‌برداری از مرکز داده استان تکمیل‌کننده آنها است.
وی افزود: پیش از این تلاش‌های گسترده‌ای در خصوص توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان قم با سرمایه گذاری وزارت ارتباطات صورت گرفته است.
مجری شبکه ملی اطلاعات افزود: در همین راستا مترواترنت استان قم با تلاش مجموعه وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات ایران، مخابرات استان و اداره کل فناوری اطلاعات استانداری به بهره‌برداری رسیده است که یکی از کامل‌ترین مترواترنت‌ها در کشور محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: به منظور کامل کردن چرخه زیرساخت‌های ارتباطی این استان، مرکز داده به بهره‌برداری می‌رسد که امیدواریم استان قم بتواند با بهره‌گیری از این امکانات به تولید کننده نخست محتوا در کشور تبدیل شود.
معاون وزیرارتباطات تصریح کرد: این دیتاسنتر می‌تواند خدمات مناسبی به مصرف‌کنندگان اطلاعات ارایه دهد و ترافیک اطلاعات در همین استان به چرخه درخواهد آمد.
وی ادامه داد: دیتاسنتر قم این امکان را فراهم می‌کند تا زمینه استفاده از شبکه ملی ازاطلاعات در استان ایجاد و خدمات الکترونیکی دولت هرچه بیشتر در این شبکه پیاده شود.
حکیم‌جوادی با اشاره به سند جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم تصریح کرد: هم‌اکنون این امکان وجود دارد تا تمام خدمات الکترونیکی شناسایی شده در قالب سند جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات استان پیاده‌سازی شده و وزارت ارتباطات آمادگی حمایت‌های لازم در این حوزه را دارد.
وی همچنین گفت: درحال حاضر با بسترهای مهیا شده در کشور، میزبانی تمام دستگاه‌های دولتی در داخل کشور انجام می‌شود که این امر موجب افزایش امنیت، اشتغال و ایجاد تسهیلات و خدمات به مردم خواهد شد.نظرات غیرفعال است.