کد خبر: 8596

دومین جشنواره ملی فاوا برگزار می‌شود

سینا: دومین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات یادواره شهید دکتر قندی ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ در سالن همایش‌های صدا و سیما با حضور رئیس جمهور و مسوولان فاوای کشور برگزار می‌شود.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، محمدعلی فرقانی معاون وزیر ارتباطات و دبیر دومین جشنواره ملی فاوا در جمع خبرنگاران گفت: پژوهش و نوآوری، کارآفرینی و توسعه کسب و کار، محتوا و خدمات محتوا، آموزش و اطلاع‌رسانی، شبکه و خدمات شبکه، تولید و پشتیبانی، امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه صادرات فناوری اطلاعات و ارتباطات محورهای اصلی این جشنواره خواهند بود.

وی افزود: این جشنواره با شعار ارتباطات و فناوری اطلاعات بستر توسعه اقتصاد دانش بنیان در ۸ محور اصلی برگزار خواهد شد.

به گفته فرقانی، ایجاد فضای رقابت سالم و شور و نشاط علمی در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات، فراهم کردن فضای تعامل و همکاری میان فعالان، شناسایی و جذب هوش و استعدادهای فاوا، شناسایی و انتخاب برترین‌های محصولات و خدمان این حوزه، بزرگداشت نخبگان، حمایت از صنایع داخلی، ارتقای سطح آگاهی و تحرک بخشیدن به فعالیت‌های رسانه‌ای را از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

به گفته وی، دومین دوره این جشنواره در دو بخش عمومی و دانشجویی برگزار می‌شود که بخش دانشجویی آن در سال جاری به آن افزوده شده است.

فرقانی گفت: تمرکز جشنواره سال آینده روی شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از شرکت‌های داخلی است و متقاضیان شرکت در این جشنواره تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری فرصت نام‌نویسی دارند.نظرات غیرفعال است.