کد خبر: 10667

دولت فرانسه: رگولاتورهای حوزه رسانه و مخابرات در هم ادغام می‌شوند

سینا: دولت فرانسه در اقدامی جدید از ۳ وزیر کابینه‌اش خواسته است که با تغییر نظام رگولاتوری بخش خدمات رسانه‌ای و مخابراتی، این دو رگولاتور (ARCEP و CSA) را در یکدیگر ادغام کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از گروه علمی تحلیلی طیف، نخست‌وزیر فرانسه، جان مارک ایرو از وزیر فرهنگ و ارتباطات، وزیر اقتصاد دیجیتالی و وزیر بهره‌وری اقتصادی خواسته است تا پیشنهادهای خود را در مورد ایجاد یک نظام رگولاتوری واحد میان حوزه‌های خدمات رسانه‌ای و خدمات مخابراتی ارایه دهند.
البته بنابر اعلام دفتر نخست‌وزیر، در حال حاضر هر گونه مذاکره در مورد ادغام این دو رگولاتور در مراحل اولیه قرار دارد. این سه سازمان قرار است در ماه نوامبر گزارش خود را منتشر کنند.
در واقع با توجه به اینکه در دنیای امروزی، صنعت پخش برنامه‌های تلویزیونی و کلا حوزه رسانه، نسبت به قبل تفاوتی بارز دارد و همچنان در حال تغییر و تحول است، دولتمردان کشورها باید به این نکته توجه داشته باشند که دیر یا زود باید قوانین نظارتی و ساختارهای نهادهای تنظیم مقررات خو درا متناسب با این تحولات روزآمد کنند.
راهکارهای افزایش همکاری و هم‌افزایی میان بازیگران صنعت رسانه،‌ مخابرات و فناوری اطلاعات، یکی از محورهای اصلی همایش “خدمات چندرسانه‌ای باندوسیع: از سیاست‌گذاری تا اجرا” است که با تلاش گروه علمی تحلیلی طیف، در ۸آبان ۱۳۹۱ در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد.
علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.teyf.ir مراجعه کنند یا با شماره ۸۸۵۱۳۸۱۰ تماس حاصل نمایند.نظرات غیرفعال است.