کد خبر: 12931

دفترچه تلفن به سرویس ابری FAX.IR افزوده شد

سینا: سرویس دفترچه تلفن به سرویس FAX.IR مبتنی بر رایانش ابری شرکت افرانت افزوده شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، برای افزایش سهولت در کاربری سیستم و صرفه‌جویی در زمان، پس از چندین ماه آزمایش و برنامه‌نویسی این سرویس راه‌اندازی شده است.
با استفاده از این سرویس امکان ذخیره‌سازی مخاطبین و گروه‌بندی آنها به شکل دلخواه وجود دارد.
برای بازیابی این اسامی و گروه‌ها نیز کافیست مشترکان سرویس FAX.IR به بخش ارسال مراجعه کرده و تنها با نوشتن نام مربوطه به ارسال فکس بپردازند.
در سرویس FAX.IR یک شماره فکس اختصاصی تخصیص داده می‌شود و تمامی فکس های ارسالی به این شماره به صورت فایل PDF در ایمیل شخصی (سازمانی) و در صورت تمایل یک نسخه از آن در قسمت بایگانی حساب کاربری در سایت FAX.IR ذخیره می‌شود.
جهت اطلاع‌رسانی بابت دریافت فکس نیز یک SMS به شماره موبایل با متن “دریافت فکس جدید از شماره …” از سایت FAX.IR ارسال می‌شود و می‌توان شماره فکس فعلی خود را نیز به این شماره اختصاصی دایورت کرده و نیازی به اعلام مجدد شماره جدید فکس نیست.
برای ارسال فکس نیز می‌توان با ورود به حساب کاربری در سایت FAX.IR و انتخاب گزینه ارسال فکس، متن دلخواه خود را نوشته و یا فایل PDF، WORD، EXCEL و غیره را بارگذاری کرده و به شماره فکس مورد نظر ارسال کرد.
جهت اطلاع رسانی از وضعیت ارسال فکس، SMS و ایمیلی از سایت برای کاربر ارسال و وضعیت را اعلام می‌کند. وضعیت ممکن است “ارسال موفق”، “ارسال ناموفق به علت اشغالی خط” و یا “ارسال ناموفق به علت عدم وجود دستگاه فکس در مقصد” باشد.نظرات غیرفعال است.